10 top miejsc na narty z dzieckiem w Alpy, Słowackie Tatry i Czeskie Karkonosze

10-najlepszych-osrodkow-narciarskich-z-dzieckiem

Rodzinny wyjazd na narty za granicę to świetna okazja do wspólnej zabawy z naszymi pociechami. I choć zwykle różnimy się prezentowanymi umiejętnościami od naszych maluchów – to nie znaczy, że są miejsca, gdzie ani my, ani dzieciaki – nie możemy się razem świetnie bawić.

Pamiętaj, żeby na rodzinny wyjazd za granicę wziąć odpowiednie ubezpieczenie podróżne z rozszerzeniem ochrony o narciarstwo dla Was wszystkich. Wejdź na Gorilo.pl i kup on-line polisę na zagraniczny wyjazd na narty.

Donovaly, Słowacja

Od 2011 roku w Donovaly działa jeden z największych funparków w Europie. Dla naszych maluchów w tym kurorcie udostępniono wiele łatwych tras zjazdowych, które czekają na stoku Záhradiste. Pierwotna powierzchnia wzrosła z 2500 m2 do prawie 10 000 m2. Na terenie Funparku dzieci mają do dyspozycji 9 wyciągów dywanowych, które pomogą im bez zbędnego stresu opanować podstawy jazdy na nartach. Uruchomiono tu „magiczny dywan” – wyciąg narciarski w formie taśmy przenośnikowej – Sun Kid.

Dzieci w wieku od 3 lat uczestniczą w kursach narciarskich organizowanych przez tamtejsze szkółki. W sezonie każdego dnia o 12:00 organizowane jest „Show na śniegu” – a w jego ramach odbywają się gry i zabawy, zwieńczone przejazdem zimową ciuchcią. Rezerwacji na tę zabawę można dokonać bezpośrednio w recepcji hotelowej na terenie kurortu. Dzieci do 6 roku życia, jeżdżące pod opieką rodziców posiadających karnet – mogą szusować po Donovaly za darmo. Z myślą o rodzinach wydłużono godziny otwarcia 4-osobowych kolejek krzesełkowych oraz wyciągów w rejonie Záhradištie. Teraz można z nich korzystać nawet godziny 21:00.

Donovaly to również świetne miejsce na biegówki. Łącznie oddano tu do użytku ponad 18 kilometrów tras biegowych. Trasy dla biegaczy są tutaj regularnie sprawdzane i przygotowywane. Bezpłatną informację o trasach biegowych można pobrać ze strony www.parksnow.sk (w zakładce „mapy”).

Cennik skipassów

Za cały dzień w samym Funparku zapłacimy od 11 do 12 EUR (~ 50 zł). Za 200 EUR ( ~ 880 zł) dostaniesz całosezonowy skipass lub 10-dniowy karnet dla Ciebie i całej rodziny / grupy znajomych.

Maxilandy w Słowacji: Tatrzańska Łomnica, Szczerbskie Jezioro, Jasna pod Chopokiem

Oddalone około godzinę drogi od polskiej granicy ośrodki mają do zaoferowania wiele atrakcji dla naszych pociech. Świetnie przygotowane trasy, odpowiednio ośnieżone i nowoczesne ratraki. W Tatrzańskiej Łomnicy znajdują się najdłuższa w Słowacji, 6-kilometrowa trasa narciarska. Dużym plusem w jednym i drugim ośrodku bardzo łatwo porozumiewać się w języku polskim. Dla najmłodszych – można zorganizować zajęcia z instruktorem, który posługuje się naszym językiem.

Zarówno w Tatrzańskiej Łomnicy, jak również w Szczerbskim Jeziorze oraz w Jasnym Chopoku – dla najmłodszych przygotowano specjalne, wydzielone strefy Maxiland. Najmłodsi mogą tam korzystać z wygodnych wyciągów taśmowych oraz placów zabaw. Maxiland umiejscowiony w Jasnej jest zdecydowanie największy. Wydzielona strefa dla dzieciaków wynosi łącznie ponad 6 tys. m kw. W każdym z trzech wymienionych miejsc znajdziemy masę niebieskich, bardzo łagodnych tras – na których możemy zostawić maluchy pod ręką doświadczonych instruktorów.Dorośli w tym czasie mogą się cieszyć wspaniałymi warunkami na jazdę po bardziej zaawansowanych trasach.

Cenniki skipassów

Karnet dla osoby dorosłej na cały dzień w strefie Maxiland i na cały kompleks to koszt – ok. 27 Euro (~ 308 zł) – w zależności od kurortu oraz terminu wyjazdu

Czechy, Dolní Morava

Położony niecałą 1h od polskiego Kłodzka, kilkanaście minut od samej polskiej granicy ośrodek na granicy Czech Wschodnich i Moraw. Jest jednym z najnowszych czeskich kurortów, wprost stworzonych właśnie dla rodzin z dziećmi. Oprócz licznych tras narciarskich dla początkujących, na maluchów czekają: sky walk – nazywana „ścieżką w chmurach”. Jest to imponująca wieża widokowa o wysokości 55 metrów. Z wieży towarzyszy nam widok na zbocza góry Slamnik (1116 m n.p.m) i całe masyw Śnieżnika. Na pewno będzie to świetna rozrywka dla naszych maluchów, ale również dla dorosłych. Dla najmłodszych na terenie kurortu działają też dziecięca karuzela i specjalny wyciąg. Na terenie ośrodka działają dwa funparki: jeden nazywa się Skipark Amálka, a drugi Baby Ski Park. Starsze pociechy zainteresuje Family Funline – trasa pełna atrakcji, w tym zjazd z nachylonego stoku narciarskiego i muldów, zakończona tunelem!

Cenniki skipassów

Za 1-dniowy skipass zapłacimy od 310 do 710 czeskich koron (ok. 52 – 118 zł).

Pustevny, Czechy

Miejscowość znajduje się niecałą godzinę od Cieszyna. Największą atrakcją w Pustevny – która spodoba się i dorosłym, i dzieciom – są piękne, wykonane z lodu i śniegu rzeźby. Można podziwiać w terminach od 12 do 27 stycznia 2019 r. Na terenie ośrodka działają wydzielone stoki dla dzieci, z czynnymi wyciągami dla najmłodszych. Przygotowano tu bogaty program rozrywkowy ze specjalnymi zajęciami dla dzieci, bobslejami, sankami i weekendowymi targami w tutejszym snowparku.

Cenniki skipassów

Za 1-dniowy karnet najmłodsi zapłacą – 300 koron czeskich (czyli. ok 50 zł), a dorośli ok. 450 koron (ok. 75 zł).

Austria, SkiWelt

Na terenie tego wielkiego ośrodka narciarskiego znajdują się… 22 profesjonalne szkoły narciarskie dla dzieci! Nic dziwnego – sam ośrodek jest naprawdę olbrzymi. To łącznie 122 kilometrów tras – dla narciarzy o różnym poziomie zaawansowania. Każda wioska w SkiWelt ma specjalny stok dla dzieci, wyposażony w magiczne dywany – a niektóre są nawet bezpłatne. Na terenie SkiWelt działają trzy snowparki, a na każdej z wiosek znajdują się restauracje i bary z niedrogim menu apresowym. A co z maluchami, które nie jeżdżą na nartach, bo…jeszcze są na nią za małe? Jeśli Twoje dziecko ma mniej niż 4 latka i nie chce bawić się na śniegu – możesz zostawić je pod opieką profesjonalnej ekipy w Snow Pirates Kids Club.

Cenniki skipassów

Karnet dzienny dla dziecka to koszt rzędu ok. 140 zł, a dla osoby dorosłej ok. 275 zł. Za karnet 6-dniowy dla dziecka to koszt 635 zł, a dla dorosłych 1 200 zł.

Obergurgl, Tyrol, Austria

Miejsce znane jest ze wspaniałych warunków dla najmłodszych i początkujących narciarzy. Dodatkowo – jeśli Twój maluch ma mniej niż 9 lat – poszusuje tu za darmo! Dzieci w wieku od 3 lat i starsze mogą nauczyć się jeździć na nartach z dala od tłumu w Skiclub Bobo – gdzie pod okiem instruktorów zdobędą potrzebne umiejętności narciarskie. Na terenie funkcjonują liczne ośrodka funkcjonują szkółki narciarskie. Zauberwald Wild Animal Safari jest popularną atrakcją dla tych, którzy potrzebują dnia na odpoczynek, a zimowe wędrówki przez ośnieżone lasy sosnowe w Tyrolu będą pożądaną zmianą. Ośrodek jest połączony z wjazdem na narty Hochgurgl 10-minutową gondolą Top Express, jeśli zaawansowani jeźdźcy chcą sprawdzić 8-kilometrową trasę Wurmkogl.

Cennik skipassów

Karnet dzienny to ok. 200 zł dla dzieci, ok. 345 zł zapłacą tu dorośli. Karnet 6-dniowy: to koszt ok. 961 zł dla dzieci, a ok. 1 752 zł dla dorosłych.

Avoriaz, Francja

Położony w sercu francuski Alp ośrodek to łącznie 196 zadbanych tras, z doskonałymi warunkami śniegowymi. Blisko 50 z nich to trasy średniozaawansowane, idealne dla najmłodszych. Ośrodek na granicy francusko-szwajcarskiej ma wiele do zaoferowania również dzieciom, które dopiero opanowują umiejętności narciarskie. Specjalnie zarezerwowane stoki dla najmłodszych, czynne szkółki narciarskie, a po zimowym szaleństwie – możliwość wypadu do parku wodnego Aquariaz. To nie wszystko. Riglet Park, Lil’stash lub Kids Parkway – czyli tutejsze snowparki – są przeznaczone wyłącznie dla najmłodszych.

Cennik skipassów

Karnet 1-dniowy: koszt ok. 200 zł dla dzieci, ok. 263 zł dla dorosłych, karnet 6-dniowy: to koszt ok. 1 090 zł dla dzieci, a ok. 1 586 zł dla dorosłych.

Doliny Aosty, Pili, Włochy

Skromny, stosunkowo nieduży alpejski ośrodek narciarski położony w Doliny Aosty. Kolejki linowe, gondole i wyciągi krzesełkowe łączą tu dobrze utrzymane trasy. Miejsce nie może konkurować z wielkimi ośrodkami narciarskimi w Austrii czy we Francji. Mimo to kameralność i brak tłoków co roku przyciąga wiele rodzin z dziećmi właśnie do tego miejsca. Ok, a co z dorosłymi? Otóż blisko 3/4 tras w tym kurorcie jest dla zaawansowanych narciarzy, więc żaden z rodziców nie będzie się nudzić! Co nie oznacza, że nie ma specjalnych tras dla najmłodszych i szkółek narciarskich. Dla poszukujących odpoczynku od rodzinnego szusowania – najmłodsi mogą tu skorzystać z atrakcji zgromadzonych w parku rozrywki Chacard, czy namówić rodziców na wspólny snowtubing! Ah i taki bonus – dzieciaki do 7 roku życia – jeżdżą tu za darmo. Dodatkowo sama Pila oferuje szereg niedrogich noclegów, od tradycyjnych domków po nowoczesne apartamenty.

Cenniki skipassów

Karnet 1-dniowy: 16 USD (ok. 62 zł) (dzieci), 63 USD (ok. 245 zł) (dorośli), karnet 6 dniowy: 82 USD (ok. 319 zł) (dzieci w wieku 0–8 lat), 327 USD (1 272 zł) (dorośli)

Wyjeżdżasz za granicę?

Czuj się bezpiecznie i porównaj oferty 29 ubezpieczeń podróżnych.