Bezpieczeństwo w Australii. Na co uważać?

bezpieczenstwo-w-australii

Australia to niezwykły kontynent. Turystów z Europy urzeka szczególnie otaczające bogactwo fauny i flory i wspaniała pogoda cały rok. Warto jednak pamiętać o zagrożeniach związanych z obecnością niebezpiecznych zwierząt.

Uważaj na dzikie zwierzęta

W Australii kąpiąc się w oceanach trzeba uważać na meduzy i rekiny. Aczkolwiek ataki rekinów zdarzają się bardzo rzadko, bo w miejscach, gdzie występują zakłada się specjalne ochronne siatki i ratownicy patrolują przybrzeżne wody. Nie można jednak takich sytuacji wykluczyć, dlatego, gdy pojawi się sygnał ostrzegawczy, należy natychmiast opuścić wodę. Trzeba również mieć się na baczności podczas kąpieli w ujściach rzek oraz przymorskich bagniskach. To miejsce, gdzie występują krokodyle.

Kraj jadowitych węży i pająków

Australia to kraj jadowitych węży i pająków. Stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia turystów. Zwłaszcza jeśli podróżujemy po buszu lub pustyni. Opieka medyczna jest tam jednak bardzo dobrze przygotowana na takie przypadki, a dostęp do opieki medycznej łatwy, jednak dość kosztowny. Doba w szpitalu to wydatek rzędu 800 AUD, a wizyty lekarskiej około 60 AUD, dlatego zaleca się, aby przed wyjazdem nabyć odpowiednią polisę ubezpieczeniową.

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on vk
VK
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Wyjeżdżasz za granicę?

Czuj się bezpiecznie i porównaj oferty 29 ubezpieczeń podróżnych.