Bezpieczeństwo w Australii. Na co uważać?

bezpieczenstwo-w-australii

Australia to niezwykły kontynent. Turystów z Europy urzeka szczególnie otaczające bogactwo fauny i flory i wspaniała pogoda cały rok. Warto jednak pamiętać o zagrożeniach związanych z obecnością niebezpiecznych zwierząt.

Uważaj na dzikie zwierzęta

W Australii kąpiąc się w oceanach trzeba uważać na meduzy i rekiny. Aczkolwiek ataki rekinów zdarzają się bardzo rzadko, bo w miejscach, gdzie występują zakłada się specjalne ochronne siatki i ratownicy patrolują przybrzeżne wody. Nie można jednak takich sytuacji wykluczyć, dlatego, gdy pojawi się sygnał ostrzegawczy, należy natychmiast opuścić wodę. Trzeba również mieć się na baczności podczas kąpieli w ujściach rzek oraz przymorskich bagniskach. To miejsce, gdzie występują krokodyle.

Kraj jadowitych węży i pająków

Australia to kraj jadowitych węży i pająków. Stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia turystów. Zwłaszcza jeśli podróżujemy po buszu lub pustyni. Opieka medyczna jest tam jednak bardzo dobrze przygotowana na takie przypadki, a dostęp do opieki medycznej łatwy, jednak dość kosztowny. Doba w szpitalu to wydatek rzędu 800 AUD, a wizyty lekarskiej około 60 AUD, dlatego zaleca się, aby przed wyjazdem nabyć odpowiednią polisę ubezpieczeniową.

Wyjeżdżasz za granicę?

Czuj się bezpiecznie i porównaj oferty 29 ubezpieczeń podróżnych.