Ubezpieczenie turystyczne do Australii

ubezpieczenie-turystyczne-do-australii

Twoim marzeniem jest zobaczenie Wielkiej Rafy Koralowej? A może wspinaczka na Uluru? W jakimkolwiek celu jedziesz do Australii – nie zapomnij o właściwym ubezpieczeniu turystycznym.

Koszty leczenia i opieka medyczna w Australii

W Australii dostęp do opieki medycznej jest łatwy. Za wizytę u lekarza ogólnego w Australii zapłacimy około 80 AUD (ok. 220 zł). Jeśli chodzi o koszt dobry w szpitalu zapłacimy o 800 AUD (w przybliżeniu to ok. 2 133 zł). Jest to opłata za sam pobyt spędzony w szpitalu – do tego należy zapłacić za wszelkie dodatkowe opłaty w postaci badań, kosztów operacji etc. Stąd rekomendowana przez nas suma kosztów leczenia powinna opiewać na co najmniej 300 000 zł.

Aktywny wypoczynek w Australii a wybór ubezpieczenia

Jakie powinno być ubezpieczenie turystyczne do Australii? Przede wszystkim dopasowane do planowanej przez Ciebie aktywności. Australia to raj – zwłaszcza dla miłośników sportów wodnych – w tym windsurfingu, kitesurfingu czy nurkowania. Warto wspomnieć, że podczas uprawiania tych sportów łatwo o kontuzję. Stąd zalecamy wcześniej w swojej polisie uwzględnić te aktywności. Jeśli będziesz brać ze sobą w podróż cenny sprzęt sportowy – to na wypadek jego uszkodzenia – wskaż go również w swojej polisie.

Bezpieczeństwo w Australii

Przebywanie na kontynencie australijskim można uznać za bardzo bezpieczne. Jak ostrzega sam MSZ poważnym zagrożeniem dla życia i zdrowia turystów mogą być jadowite węże i pająki. Dotyczy to głównie podróżujących do buszu czy na pustynię. W wodzie duże zagrożenie stanowią meduzy, większe od naszych europejskich czy… rekiny. Choć lekarze w Australii są przygotowani do pomocy ofiarom ukąszeń tych zwierząt – warto zachować czujność i nie eksplorować nieznanych terenów poza miastem bez przewodnika.

Czy ubezpieczenie z biura podróży wystarczy do Australii?

Odpowiedź jest prosta – raczej nie. Ubezpieczenia z biur podróży oferują minimalny zakres usług. W pakiecie podstawowym ubezpieczenia – nie jest uwzględnione pokrycie kosztów leczenia choroby przewlekłej (jeśli na taką chorujesz) czy rozszerzenia ochrony na wyżej wskazane sporty. Dlatego samodzielny wybór spersonalizowanej polisy to najlepsza decyzja.

Wyjeżdżasz za granicę?

Czuj się bezpiecznie i porównaj oferty 29 ubezpieczeń podróżnych.