Bezpieczeństwo w Tanzanii. Na co uważać przed podróżą?

na-co-uważac-przed-wyjazdem-do-tanzanii

Jedziesz do Tanzanii i chcesz wiedzieć na co szczególnie uważać? Podpowiadamy!

Złodziei nie brakuje!

Niestety w Tanzanii, jeśli jesteś nieuważny – łatwo zostać okradzionym – zwłaszcza w dużych miastach. Łupem padają zwłaszcza osoby, które pozostają na widoku drogą lustrzankę, czy cenny zegarek. Aby nie stać się obiektem napadu – warto się „zakamuflować”. Co to oznacza w praktyce i jak radzić sobie ze złodziejami? „Lustrzankę mam obklejoną do tego stopnia, że nie widać jakiej jest marki, a nawet sprawia wrażenie mocno zużytej i starej. To samo tyczy się paska do aparatu. Lepiej też wziąć stary, niezbyt ciekawy plecak i tam nosić sprzęt fotograficzny niż nowiutką torbę.” – doradza Globforerka. Podobnie, jeśli mowa o portfelu, który warto trzymać najlepiej blisko ciała, nie na widoku. Można też używać dwóch portfeli – jeden na drobne wydatki po mieście, który trzymamy na widoku, a drugi, który trzymamy w ukryciu – gdzie schowane są ważne dokumenty i większość naszych pieniędzy.

Zaszczep się!

Na stronie MSZ przeczytamy, że turyści, którzy przejeżdżają z Tanzanii lądowej na Zanzibar (lub odwrotnie) powinni mieć przy sobie potwierdzenie szczepienia na żółtą gorączkę. Zalecane jest szczepienie przeciwko żółtaczce zakaźnej. Podczas pobytu w Tanzanii zaleca się używanie wody wyłącznie przegotowanej lub butelkowanej, także do mycia zębów. Podróżujący do Tanzanii, aby uchronić się przed malarią, powinni spać pod moskitierą i używać repelentów przeciw komarom.

Bariery językowe

W Tanzanii poza dużymi miastami, Zanzibarem i parkami narodowymi trudno jest się porozumieć w języku angielskim. Powszechnie używany jest język suahili. Jeśli chcesz się porozumiewać z lokalną ludnością – nie zapomnij przygotować wcześniej odpowiedni przewodnik lub słowniczek z gotowymi zwrotami.

Uważaj w czasie ramadanu

Choć Tanzania jest w większości krajem katolickim, to głównie w pasie wybrzeża i na atrakcyjnych turystycznie wyspach, jak Zanzibar i Mafia – zamieszkuje wielu muzułmanów. Dlatego lepiej zadbaj tam o odpowiedni strój spacerując po miastach, szczególnie w okresie ramadanu. W tym okresie część lokali gastronomicznych na Zanzibarze może być w ciągu dnia nieczynna.

Wyjeżdżasz za granicę?

Czuj się bezpiecznie i porównaj oferty 29 ubezpieczeń podróżnych.