Bezpieczeństwo w Maroku. Na co uważać przed podróżą?

bezpieczenstwo-w-maroko

Poznaj nasze ostrzeżenia przed podróżą do Maroko, tak aby nic Cię nie zaskoczyło w podróży.

Wspólny pokój tylko dla małżeństw

Jeśli podróżujecie w parach damsko-męskich, to musicie być przygotowani, że właściciele niektórych hoteli będą dopytywać, czy jesteście małżeństwem. Jeśli nie jesteście, możecie wylądować w dwóch osobnych pokojach, oczywiście płacąc znacznie więcej. – W jednym z pensjonatów zażądano od nas nawet aktu małżeństwa! Mieliśmy więc dwa wyjścia: albo wynająć dwa pokoje i zapłacić dwa razy więcej, albo szukać innego noclegu – opowiadają w rozmowie z portalem Gorilo.pl podróżnicy Magda i Marcin Musiałowie.

Ostrożnie ze spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych

Maroko jest krajem muzułmańskim, a Islam zabrania spożywania alkoholu. Konserwatywni muzułmanie mogą być oburzeni, jeśli będziesz spożywać alkohol w miejscu publicznym. To może zakończyć się nawet bójką lub kamieniem rzuconym w Twoją stronę. Alkohol najlepiej spożywać w zaciszu hotelu lub w specjalnych barach zwanych chana.

Nie rób Marokańczykom zdjęć z ukrycia i nie fotografuj meczetów

W Maroku fotografowanie ludzi bez ich zgody może spotkać z gwałtownym sprzeciwem lub nawet żądaniem wysokiej opłaty. Nie jest też dopuszczalne fotografowanie wnętrz większości meczetów. Próby fotografowania świątyni mogą się zakończyć gwałtowną awanturą.

Wyjeżdżasz za granicę?

Czuj się bezpiecznie i porównaj oferty 29 ubezpieczeń podróżnych.