Bezpieczeństwo w Maroku. Na co uważać przed podróżą?

bezpieczenstwo-w-maroko

Poznaj nasze ostrzeżenia przed podróżą do Maroko, tak aby nic Cię nie zaskoczyło w podróży.

Wspólny pokój tylko dla małżeństw

Jeśli podróżujecie w parach damsko-męskich, to musicie być przygotowani, że właściciele niektórych hoteli będą dopytywać, czy jesteście małżeństwem. Jeśli nie jesteście, możecie wylądować w dwóch osobnych pokojach, oczywiście płacąc znacznie więcej. – W jednym z pensjonatów zażądano od nas nawet aktu małżeństwa! Mieliśmy więc dwa wyjścia: albo wynająć dwa pokoje i zapłacić dwa razy więcej, albo szukać innego noclegu – opowiadają w rozmowie z portalem Gorilo.pl podróżnicy Magda i Marcin Musiałowie.

Ostrożnie ze spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych

Maroko jest krajem muzułmańskim, a Islam zabrania spożywania alkoholu. Konserwatywni muzułmanie mogą być oburzeni, jeśli będziesz spożywać alkohol w miejscu publicznym. To może zakończyć się nawet bójką lub kamieniem rzuconym w Twoją stronę. Alkohol najlepiej spożywać w zaciszu hotelu lub w specjalnych barach zwanych chana.

Nie rób Marokańczykom zdjęć z ukrycia i nie fotografuj meczetów

W Maroku fotografowanie ludzi bez ich zgody może spotkać z gwałtownym sprzeciwem lub nawet żądaniem wysokiej opłaty. Nie jest też dopuszczalne fotografowanie wnętrz większości meczetów. Próby fotografowania świątyni mogą się zakończyć gwałtowną awanturą.

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on vk
VK
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Wyjeżdżasz za granicę?

Czuj się bezpiecznie i porównaj oferty 29 ubezpieczeń podróżnych.