3 pomysły na aktywny wypoczynek w Szwajcarii

3-pomysly-na-aktywny-wypoczynek-w-Szwajcarii

Planujesz wyjazd do Szwajcarii i chcesz spędzić ten czas aktywnie? Mamy kilka propozycji na to, jak przyjemnie odpocząć podczas zagranicznego wyjazdu.

Zawroty głowy w koronach wysokich drzew

W Matten bei Interlaken możesz również zaszaleć w parku linowym „Vertical Rush”. Tyrolka, bezwładne spadanie i inne zabawy gwarantujące dopływ adrenaliny – każdy znajdzie coś dla siebie. A wszystko odbywa się mniej więcej 20 metrów nad ziemią. Może dosłownie zakręcić się w głowie.

Kajakiem po jeziorach

Do Szwajcarii warto się wybrać nie tylko ze względu na przepiękne górskie krajobrazy i najbardziej znaną na świecie mleczną czekoladę, ale również dlatego, że jest ona wodną wieżą Europy. W Szwajcarii znajduje się aż… 7000 jezior, co daje nieskończone możliwości wszystkim fanom aktywnego wypoczynku. To miejsce jest wprost stworzone, żeby odbyć tam kilkudniowy spływ kajakowy po rzekach i jeziorach.

Wspinaczka po lodospadach

A może chcesz się nauczyć bezpiecznego obchodzenia z linami, czekanami i klinami? Wybierz szkolenie w Matten bei Interlaken, organizowane przez przewodników ze Swiss Alpines Guides. Kulminacyjnym punktem jest z opuszczenie się do głębokiej błękitnej lodowcowej szczeliny i następująca po nim wspinaczka po lodowcu. Wcześniejsze doświadczenie nie jest wymagane. Własny sprzęt również nie jest konieczny, więc każdy może spróbować. Szkolenia odbywają się codziennie, od czerwca do października, w godzinach od 8.30 do 17.

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on vk
VK
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Wyjeżdżasz za granicę?

Czuj się bezpiecznie i porównaj oferty 29 ubezpieczeń podróżnych.