5 wyjątkowych atrakcji Madery

Portugalska wyspa ma naprawdę wiele do zaoferowanie każdemu, kto zdecyduje się ją odwiedzić. Piękno przyrody, fascynująca historia oraz bogata kultura tylko część jej atutów. Zobacz propozycję 5 wyjątkowych atrakcji, które warto zobaczyć na Maderze.
Poznaj niezwykłe miejsca na Maderze, w Portugalii.

Portugalska wyspa ma naprawdę wiele do zaoferowanie każdemu, kto zdecyduje się ją odwiedzić. Piękno przyrody, fascynująca historia oraz bogata kultura tylko część jej atutów. Zobacz propozycję 5 wyjątkowych atrakcji, które warto zobaczyć na Maderze. 


1. Cabo Girão

Jeden z największych klifów w Europie, którego wysokość wynosi 589 metrów, znajduje się tylko 15 kilometrów na zachód od Funchal. Na jego szczycie zbudowano nowoczesny taras widokowy. Jego niezwykłość tkwi w szklanej podłodze, która wywołuje ogromne emocje wśród odwiedzających. Niejednej osobie mocniej bije serce, gdy podziwia pod stopami fale oceanu.
Godziny otwarcia: 8.00-21.00
Dojazd: samochodem lub autobusem z Funchal 2. Teleferico Fajã dos Padres / Quinta Grande

Nieco bliżej stolicy wyspy można odwiedzić interesujące miejsce zwane Fajã dos Padres. Dawna winnica słynnego szczepu małmazja należąca do zakonu Jezuitów do dziś jest trudno dostępnym, tajemniczym skrawkiem ziemi. Nie da się do niej dojechać, ani dojść. Można tam trafić tylko na dwa sposoby: statkiem lub kolejką linową. Do niedawna funkcjonowała jeszcze jedyna w swoim rodzaju winda zjeżdżająca po klifie.  
Godziny otwarcia: 10.00-18.00
Dojazd: tylko samochodem
Koszt: 10 euro / w dwie strony

3. Baseny naturalne / Porto Moniz

Północny-zachód wyspy kończy się zachwycającymi basenami wulkanicznymi. Ich zjawiskową konstrukcję utworzyła sama natura. Kąpiel w takim miejscu to punkt, którego nie można ominąć. Odwiedzający mają do wyboru dwa baseny: pierwszy – bardziej dziki, a drugi z pełną infrastrukturą dostosowaną do potrzeb gości. 
Godziny otwarcia: 9.00-19.00
Dojazd: samochodem lub autobusem
Koszt: dzikie – bezpłatnie, dostosowane – 1,50 euro

4.   Centro de Vulcanismo / São Vicente

W samym sercu wyspy można zagłębić się w największe tajniki wulkanicznego rodowodu wyspy. Multimedialne Muzeum Wulkanów to idealna opcja dla wszystkich zainteresowanych. Wystawa muzealna dostarczy wiedzy, a spacer wyżłobionymi przez lawę korytarzami rozbudzi wyobraźnię. 
Godziny otwarcia: 10.00-19.00
Dojazd: samochodem lub autobusem
Koszt: 8 euro

5. Parque Temático da Madeira / Santana

Rozległy park, w którym na różne sposoby ukazana została przebogata kultura mieszkańców Madery. Do dyspozycji zwiedzających są multimedialne pawilony, punkty prezentujące tradycje maderskie, a także wiele atrakcji dla dzieci.
Godziny otwarcia: 10.00-19.00
Dojazd: samochodem lub autobusem
Koszt: 6 euro

Emilia Pollok  

Wyjeżdżasz za granicę?

Czuj się bezpiecznie i porównaj oferty 29 ubezpieczeń podróżnych.