Najciekawsze ośrodki narciarskie w Norwegii – ranking Gorilo.pl

Narty w Norwegii? Dlaczego nie! Skandynawskie kurorty niczym nie ustępują najpopularniejszym ośrodkom narciarskim we Włoszech Francji i Szwajcarii. A dodatkowo oferują cały szereg dodatkowych atrakcji. Zobacz ranking najciekawszych norweskich ośrodków narciarskich Gorilo.pl
Gdzie jechać do Norwegii na narty? Podpowiadamy!

Narty w Norwegii? Dlaczego nie! Skandynawskie kurorty niczym nie ustępują najpopularniejszym ośrodkom narciarskim we Włoszech Francji i Szwajcarii. A dodatkowo oferują cały szereg dodatkowych atrakcji. Zobacz ranking najciekawszych norweskich ośrodków narciarskich Gorilo.pl 

Zanim ruszysz w podróż do Norwegii nie zapomnij o dobrym ubezpieczeniu narciarskim. Łatwo porównasz ceny polis na Gorilo.pl

Trysil 

Trysil to norweskie centrum sportów zimowych i największy ośrodek narciarski w tym kraju. 40 wyciągów i ponad 70 kilometrów znakomicie przygotowanych tras zjazdowych, parki terenowe, trasy off-piste i cała paleta innych atrakcji sprawiają, że narciarze na pewno nie będą się tu nudzić. W Trysil trzy zbocza góry połączone są w jeden system tras zjazdowych i wyciągów, dzięki czemu w każde miejsce można dotrzeć bez ściągania nart. To jednak miejsce znakomicie przygotowane nie tylko do zjazdów, ale też do uprawiania narciarstwa biegowego. Norwegowie przygotowali około 100 kilometrów tras biegowych. „Piękny ośrodek narciarski dla każdego poziomu narciarstwa i wieku. Bardzo dobrze utrzymany. Prawdopodobnie najlepszy ośrodek w Skandynawii” – ocenia jeden z użytkowników serwisu TripAdvisor. „Ja i moi znajomi byliśmy tutaj kilka razy i za każdym razem było lepiej. To jedno z najlepszych miejsc narciarskich w pobliżu Oslo. Gorąco polecam” – recenzuje inny. 

Atrakcje w Trysil

Po intensywnym czasie na stokach i trasach biegowych w Trysil można spokojnie odpocząć w jednej z ponad 30 restauracji i kawiarni, w których smakować można spróbować niemal wszystkiego – od lokalnych specjałów po kuchnię tajską. Nie brakuje tu również miejsc dla turystów, uwielbiających nocne rozrywki. Trysil warto odwiedzić nie tylko zimą. To także znakomite miejsce na letni wypoczynek. Góry i last są idealne na piesze wycieczki, a rzeki idealnie nadają się do raftingu czy łowienia ryb. Znakomicie odnajdą się tu również miłośnicy jazdy na rowerze. Trysil Bike Arena to 100 kilometrów naturalnych tras rowerowych. Trysil jest też jeden z pierwszych miejsc w Europie, które otrzymało certyfikat Zrównoważonej Turystyki. Jest to prestiżowy znak jakości przyznawany ośrodkom, które rozwijają turystykę, ale przy tym nie wpływają negatywnie na środowisko naturalne. 

Hemsedal 

Pewne warunki, nowoczesne wyciągi, dobrze przygotowane trasy zjazdowe o łącznej długości około 130 kilometrów, a do tego dobre połączenie komunikacyjne sprawiają, że Hemsedal, niewielka miejscowość w połowie drogi między Oslo a Bergen, jest jednym z najlepszych miejsc na spędzenie ferii zimowych w Norwegii. 
 
Hemsedal Skisenter oferuje szerokie i długie trasy zjazdowe o różnych poziomach zaawansowania. Bez problemu odnajdą się tu wszyscy narciarze. „To jeden z najlepszych ośrodków narciarskich w Norwegii. Stoki dla każdego. Zarówno dla najmłodszych, i początkujących, jak i doświadczonych narciarzy oraz ludzi starszych” – można przeczytać wopiniach w serwisie TripAdvisor. Podobnie jak w Trysil jest tu również wiele tras do uprawiania narciarstwa biegowego. 
 
W Hemsedal znakomicie bawić można się nie tylko na nartach. Okolica idealna jest również do pieszych wędrówek, wspinaczki, jazdy konnej, a przede wszystkim do uprawiania kolarstwa górwskiego. W Hemsedal Skisenter można wziąć rower na wyciąg krzesełkowy, który zawiezie nas na wysokości ponad 1000 metrów n.p.m., skąd można pojeździć po górach lub zjechać w dół w scenerii majestatycznych gór i rozległych zielonych dolin. Ośrodek Hemsedal posiada bardzo rozbudowana infrastruktura hotelowa i rozrywkowa. Po aktywnym wypoczynku na stoku, trasach biegowych czy jeździe na rowerze można odpocząć w jednej z licznych restauracji, barów czy kawiarnii lub potańczyć w jednej z wielu dyskotek. 

 
Hafjell 

To jeden z najsłynniejszych norweskich ośrodków narciarskich. To właśnie tutaj podczas Igrzysk Olimpijskich w 1994 r. odbywał się slalom gigant oraz pozostałe zawody w konkurencji slalomu. Nie oznacza to jednak, że to miejsce wyłącznie dla wytrawnych narciarzy. Hafjell to ogromna różnorodność narciarska i snowboardowa – od łagodnych niebieskich tras po bardzo wymagające trasy czarne. 
 
Hafjell to poand 47 kilometrów tras zjazdowych, kilkanaście wyciągów gondolowych, skiparki i miejsca wyznaczone dla dzieci. Poza tym jest to pierwszy w skandynawii ośrodek oferujących SkiMovie, czyli stok wyposażony w automatyczny system do pomiaru czasu i filmowania. 
Ponadto w Hafjell to popularne w Norwegii miejsce na piesze wędrówki, polowania oraz wędkowanie. 

 
Geilo 

Geilo to jeden z najstarszych ośrodków narciarskich w Norwegii, posiadający ponad 40 stoków, cztery snowparki i wiele udogodnień dla rodzin z dziećmi. Obecnie znany jest przede wszystkim jako jeden z najlepszych ośrodków na świecie do uprawiania skikitingu, czyli zimowej wersji kitesurfingu. 

Oslo Winter Park 

To ośrodek zdecydowanie mniejszy niż najpopularniejsze kurorty narciarskie w Norwegii, ale ma nad nimi jedną zdecydowaną przewagę – położenie. Znajduje się bowiem zaledwie około 20 minut drogi od centrum Oslo i można do niego dojechać metrem. Narciarze i snowboardziści nie powinni być rozczarowani warunkami panującymi Oslo Winter Park – 18 stoków i 11 wyciągów gwarantują, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. O świetnym przygotowaniu kurortu świadczychociażby fakt, że w 2012 roku organizowano tutaj snowboardowe mistrzostwa świata. 

Wyjeżdżasz za granicę?

Czuj się bezpiecznie i porównaj oferty 29 ubezpieczeń podróżnych.