Ubezpieczenie turystyczne do Republiki Południowej Afryki (RPA)

ubezpieczenie-do-republiki-południowej-afryki

Jak ubezpieczyć swoją podróż do RPA? Co warto przemyśleć, zanim ruszysz w podróż do tego kraju? Podpowiadamy.

Koszty leczenia w RPA

Jak wskazuje MSZ dostęp do opieki medycznej jest zależy od regionów w RPA, a poziom służby zdrowia odbiera od europejskich standardów. Natomiast usługi świadczące przez prywatną służbę zdrowia są na stosunkowo wysokim poziomie.

MSZ zachęca do wykupienia ubezpieczenia podróżnego do RPA. Bez niego nie ma mowy o przyjęciu do szpitala, nawet w sytuacji zagrożenia życia.

Ceny za usług medyczne w całym RPA są bardzo wysokie. Natomiast cena wizyty lekarskiej u lekarza pierwszego kontaktu to ok. 1500 ZAR (ok. 410 zł). Za samą dobę w szpitalu zapłacimy nawet 1500 zł. Jak łatwo domyślić, gdy dodamy do tego koszty np. operacji czy transportu medycznego do Polski – to kwota może niebagatelnie wzrosnąć. Stąd rekomendujemy zakup polisy z sumą kosztów leczenia powyżej 200 000 zł.

Sport a wyjazd do RPA

Trekking po Górach Smoczych, a może surfing po plażach w Kapsztadzie czy Jeffreys Bay. Republika Południowej Afryki przyciąga wielu amatorów (i nie tylko) wspinaczki – czy miłośników surfingu, windsurfingu czy kitesurfingu.

Trzeba pamiętać, że w razie kontuzji podczas uprawiania sportu za granicą – oraz późniejszych kosztów zabiegów, operacji i transportu medycznego – może przyjść nam zapłacić z własnej kieszeni. Dlatego koniecznie nie zapomnij wskazać rozszerzenia ochrony o sport, który zamierzasz uprawiać w RPA w swojej polisie.

Wartościowy bagaż? Może warto go ubezpieczyć!

MSZ zaleca zachowanie szczególnej ostrożności podczas podróży do RPA w związku z bardzo wysokim zagrożeniem przestępczością pospolitą i zorganizowaną. Dlatego warto zastanowić się, czy na swoją afrykańską podróż zainwestować w odpowiednio wysoką sumę ubezpieczenia bagażu podróżnego. Co obejmuje ubezpieczenie bagażu podróżnego? Między innymi: sprzęt elektroniczny (np. laptop), czy sprzęt fotograficzny, czyli lustrzanki czy kamery wideo.

Stąd, jeśli chcesz je zabezpieczyć na wypadek np. kradzieży czy rozboju – wejdź na Gorilo.pl. U nas dokładnie pokazujemy, gdzie ubezpieczenie BP działa (np. czy w bagażniku, w hotelu etc.) oraz dokładnie co chroni (sprzęt elektroniczny,

Wyjeżdżasz za granicę?

Czuj się bezpiecznie i porównaj oferty 29 ubezpieczeń podróżnych.