Ubezpieczenie na narty i deskę do Słowacji [poradnik]

Zadajesz sobie pytanie - jakie powinno być dobre ubezpieczenie narciarskie do Słowacji? Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie w tym artykule!
ubezpieczenie-narciarskie-do-słowacji

Jedziesz w Słowackie Tatry trochę poszusować i zaznać zimowego szaleństwa? Pewnie zadajesz sobie pytanie – jakie powinno być dobre ubezpieczenie narciarskie do Słowacji? Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie w tym artykule!

Ubezpieczenie na narty do Słowacji – co powinno zawierać?

Koszty leczenia w Słowacji

Standardy opieki medycznej w Słowacji są na bardzo zbliżonym poziomie do tych w Polsce. Wyruszając na stoki do naszych sąsiadów – trzeba wziąć pod uwagę, że bez ważnego ubezpieczenia podróżnego – zostaniemy obciążeni pełnymi kosztami leczenia w tym kraju. Wejdź na Gorilo.pl i zobacz, jakie kwoty ubezpieczyciele przeznaczyli na składowe takie jak: koszty wizyt i badań lekarskich w Słowacji, koszty transportu medycznego czy leczenie ambulatoryjne.

Rekomendujemy zakup ubezpieczenia kosztów leczenia do Słowacji wynosił od 200 000 zł wzwyż.

Bez zwyżki na narciarstwo się nie obejdzie!

Wystarczy pojechać kilka kilometrów na południe od naszej granicy – żeby cieszyć się pięknymi, słowackimi stokami. Szkoda, że tak wielu turystów przed tym tripem zapomina o zakupie polisy turystycznej z rozszerzeniem ochrony o sport! Przypominamy, że razie wypadku w górach – w Słowacji za akcję ratowniczą odpowiednika naszego GOPR-u trzeba będzie bardzo dużo zapłacićTransport śmigłowcem do szpitala i wizyta z badaniami w szpitalu to koszt co najmniej kilkunastu tysięcy złotych.

Wejdź na Gorilo.pl i kup on-line ubezpieczenie do Słowacji, a w „Sportach/Aktywności” wskaż „Narty i snowboard”.

Chorujesz? Pamiętaj o zwyżce w ubezpieczeniu narciarskim!

Ze względu na duży wysiłek fizyczny – na nartach bardzo łatwo o zaostrzenie się objawów choroby przewlekłej. Szczególnie osoby cierpiące na choroby: układu krążenia, układu oddechowego czy zwyrodnienia – jadąc na narty za granicę – powinny bezwzględnie wskazać w polisie zwyżkę na wypadek zaostrzenia objawów danej choroby.

Na Gorilo.pl wskazujemy w Kosztach leczenia, czy ubezpieczyciel przewidział w nich ochronę na Choroby przewlekłe. Jeśli jej suma nie jest dla Ciebie wystarczająca – zawsze możesz dokupić zwyżkę.

Uszkodzenie sprzętu narciarskiego w Słowacji. Kto nam pomoże?

Większość turystów z Polski, wsiada w samochód i w podróż zabiera ze sobą sprzęt narciarski na słowackie stoki. Jeśli Twoje narty kosztowały więcej niż koszty za benzynę i pobyt w Słowacji – lepiej będzie wejść na Gorilo.pl i wskazać rozszerzenie ochrony o Sprzęt sportowy.

Ratownictwo górskie w Słowacji

Jak pisaliśmy już przy okazji artykułu o bezpieczeństwie na wyjazd do Słowacji – w Tatrach Słowackich za pomoc udzieloną przez ratowników górskich zapłacisz z własnej kieszeni. Słowackie Górskie Pogotowie Ratunkowe (Horská záchranná služba) pobiera opłaty za techniczną stronę akcji ratowniczej. To jest m. in. za przybycie ratowników na miejsce wypadku, użycie skutera śnieżnego, samochodu lub helikoptera. Taka interwencja to koszt od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Rekomendujemy, aby kwota za ratownictwo i poszukiwanie przed wyjazdem na narty do Słowacji wynosiła od 30 000 zł wzwyż.

Zderzenie na stoku w Słowacji. Kto pomoże?

Na wypadek zderzenia z innym narciarzem bardzo pomocne może okazać się sportowe OC na narty. Będzie przydatne, jeśli podczas uprawiania sportu doszło do niezamierzonego wypadku, w którym z naszej winy doszło do wyrządzania szkody osobie trzeciej. Na Gorilo.pl informacje o sportowym OC otrzymasz po wskazaniu rozszerzenia ochrony na sport.

Całą rodzinką w Słowackie Tatry na narty. Jak się ubezpieczyć?

Zabierasz całą rodzinę na narty do Słowacji – a boisz się, że któryś z Twoich szkrabów zniszczy czyjąś własność? …albo przez przypadek zalejecie mieszkanie właściciela hostelu, w którym akurat mieszkacie? A co, jeśli przez dojdzie do stłuczki na drodze z słowackim pieszym lub rowerzystą – i ucierpi ta obca osoba?

Tutaj niezastąpione okaże się ubezpieczenie ochrony cywilnej (OC) w podróży. Ponieważ sumy, do których odpowiedzialności możemy być pociągnięci – mogą wielokrotnie odbiegać od naszych wyobrażeń – rekomendujemy, aby w ubezpieczeniu narciarskim do Słowacji wskazać sumę ubezpieczenia OC od 150 000 zł wzwyż.

Picie alkoholu na stoku w Słowacji

W Słowacji na stoku dozwolone stężenie alkoholu we krwi u narciarza na stoku wynosi do 0,5 promila. Trzeba mieć na uwadze, że za złe zachowanie czy spowodowanie wypadku na stoku pod wpływem alkoholu – na pewno przyjdzie nam ponieść prawne konsekwencje.

Natomiast od niedawna niektórzy ubezpieczyciele wyszli naprzeciw potrzebom klientów – i dodali w swoich regulaminach informację dotyczącą ochrony po spożyciu alkoholu. W praktyce oznacza to, że niektórzy ubezpieczyciele pokryją np. koszty leczenia w Słowacji – nawet, jeśli wypijemy o kilka grzańców za dużo. Wejdź na Gorilo.pl i dowiedz się, jaką masz ochronę na stoku – nawet po spożyciu alkoholu.

Wyjeżdżasz za granicę?

Czuj się bezpiecznie i porównaj oferty 29 ubezpieczeń podróżnych.