9 atrakcyjnych i mało popularnych miejsc na narty w Europie

Europa jest bogata w wiele wspaniałych kurortów i stoków narciarskich. Wiele z nich jest obleganych w szczycie sezonu. Oto 9 mniej znanych celów podróży narciarskich w Europie.
malo-popularne-miejsca-na-narty-w-europie

Pomimo bezkresu tras i przestrzeni czasami narciarze pragną „wyskoczyć” z harmidru i przepychu wielkich molochów, aby odwiedzić te mniej przepełnione, a wciąż pozwalające cieszyć się z uprawianego sportu w spokoju ośrodki narciarskie w Europie.

1. Val d’Anniviers (Szwajcaria)

Dolina z tradycyjnymi wioskami, znanymi wielkimi górami i wieloma kilometrami tras narciarskich. Jest domem dla 5 ośrodków narciarskich, a poza doskonałymi warunkami narciarskimi ma do zaoferowania lodowcowe jaskinie do zwiedzania.

2. Champoluc (Włochy)

Ciche, czarujące miejsce we Włoszech idealne dla średniozaawansowanych narciarzy. Jego bliskie położenie do regionów takich jak Gressoney-la-Trinite czy Alagna daje możliwość „odjechania” do znanych i lubianych ośrodków, jednak sprawia, że przytulne Champoluc jest często pomijane.

3. Warth-Schrocken (Austria)

Położone niedaleko przełęczy Arlberg, która to jest ikoną austriackiego narciarstwa. Wioska ta powstała aż w XI wieku i dopiero teraz daje się odkryć poszukującym turystom. Szczególnie tym, którzy doceniają prywatną przestrzeń na stoku i niższe ceny.

4. Sainte Foy (Francja)

Idealne miejsce dla tych, którzy chcą uciec od zgiełku i tłumów, szczególnie w głęboki puch. Kiedyś było to miejsce do odpoczynku dla strudzonych instruktorów, pragnących wyznaczać własne trasy w głębokim śniegu. Dzisiaj jest to spokojny ośrodek z trasami dla każdego.

5. Hochkoenig (Austria)

Masyw górski ze szczytem o tej samej nazwie. Bogaty w wiele kilometrów tras dla tych potrafiących już kontrolować swoją prędkość na nartach. Znajdziemy tu też wiele chatek góralskich, takich rustykalnych, w których sprzedawane są lokalne produkty, ale też i wiele nowoczesnych.

6. Andermatt (Szwajcaria)

Małe szwajcarskie miasteczko, niestety trochę zaniedbane od lat 80-tych ubiegłego wieku. Niezbyt wielu narciarzy przyjeżdża do tego miejsce – ale ci, którzy to robią witani są przez wysoką na 2961 m. góre Gemsstock, która gwarantuje wspaniałe warunki. Dużo mówi się tu o ogromnej inwestycji – 1,8 miliarda dolarów, która ma wprowadzić to miasto w XXI wiek.

7. Pralognan-la-Vanoise (Francja)

Francuska gmina i miejscowość, zamieszkiwana przez 744 mieszkańców (dane z 2015r). Znajdziemy tu 26 kilometrów tras usytuowanych na ponad 1400 metrach n.p.m. 12 wyciągów wystarczy, aby dotrzeć w wypatrzone miejsce i cieszyć się stokiem. Oprócz tego możemy pozwiedzać to górskie miasto i pobliski lodowiec na przygotowanych trasach do Nordic Walkingu czy ski touringu.

8. Serfaus (Austria)

Tyrolskie miasteczko z niedocenianymi warunkami narciarskimi. Położone na słonecznej stronie góry oferuje aż 212 kilometrów tras. Dzięki podziemnej kolejce łączącej stacje narciarskie w Serfaus nie ma korków! Jeśli komuś jest mało wrażeń może skorzystać z oferty lokalnej kolejki tyrolskiej i przelecieć nad głowami narciarzy z prędkością 65 km/h!

9. Baqueira-Beret (Hiszpania)

Hiszpańskie, narciarskie El Dorado. Ta perła Pirenejów jest doceniana przez hiszpański narciarzy, włącznie z rodziną królewską, jednak reszta Europy dopiero odkrywa to miejsce. 35 wyciągów, 150 kilometrów tras i gwarantowany wspaniały śnieg poprzez wpływ Oceanu Atlantyckiego!

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on vk
VK
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Wyjeżdżasz za granicę?

Czuj się bezpiecznie i porównaj oferty 29 ubezpieczeń podróżnych.