Ubezpieczenie bagażu podróżnego – które wybrać?

kto-ubezpieczy-ci-aparat-i-komputer

Sprawdziliśmy, co konkretni ubezpieczyciele rozumieją przez pojęcie „bagażu podróżnego”.

Wyjeżdżasz na kilka dni do Barcelony. Wszystko jest dokładnie tak jak sobie wymarzyłeś – fantastyczne miasto, piękna pogoda, znakomita kuchnia… I nagle orientujesz się, że zniknął Twój plecak z drogim aparatem i jeszcze droższym Iphone’m. Zobacz, u którego ubezpieczyciela możesz liczyć na przynajmniej częściową rekompensatę, a który w podobnej sytuacji odprawi Cię z kwitkiem…

Wejdź na Gorilo.pl i zobacz dokładnie – co ubezpieczyciele chronią w Twoim bagażu podróżnym.

Generali (ochroni bagaż podczas transportu)

Bardzo dobry ubezpieczyciel dla tych, którym zależy na dobrej ochronie bagażu podróżnego podczas transportu. Ubezpieczenie obejmuje walizki, torby, plecaki z ich zawartością (odzież, rzeczy osobiste). Jeśli będziesz ofiarą rabunku i będziesz miał/a przy sobie – telefon, sprzęt fotograficzny czy kamery video – to wiedz, że zawierają się one w ubezpieczeniu bagażu podróżnego. Generali uchroni Twój bagaż, jeśli uszkodzi się podczas, gdy Ty będziesz ofiarą rabunku – ale również na czas przelotu samolotem / gdy Twój bagaż zostanie uszkodzony podczas pobytu na parkingu strzeżonym oraz jeśli zostawisz bagaż w zamkniętym indywidualnym pomieszczeniu bagażowym na dworcu (lotniczym, autobusowym czy kolejowym). Sprawdź dokładnie na www.Gorilo.pl – gdzie wskazujemy, gdzie i kiedy dokładnie masz ochronę u każdego z Ubezpieczycieli.

AXA (chroni przedmioty codziennego użytku)

Kupując ubezpieczenie w AXA chronione są przedmioty codziennego użytku oraz w wybranych polisach sprzęt elektroniczny. Przy zakupie dodatkowych wariantów ubezpieczyciel zwraca również koszt opóźnienia dostarczenia bagażu podróżnego.

Signal Iduna (chroni sprzęt w ograniczonym zakresie)

Co kryje się pod pojęciem bagażu podróżnego w polisie od Signal  Iduna? Otóż są to rzeczy  zabierane  zwyczajowo  w  podróż, czyli: ubrania, buty, kosmetyki,  perfumy,  drobne  urządzenia  (suszarka, żelazko), a także przedmioty niezbędne Ubezpieczonemu w podróży w związku z jego stanem zdrowia, okulary  przeciwsłoneczne, wózek dziecięcy, pamiątki oraz telefon, sprzęt fotograficzny, komputerowy oraz sprzęt audio-video. Ważna informacja jest taka – że ubezpieczenie sprzętu elektronicznego jest ograniczone do 50% sumy ubezpieczenia bagażu, czyli w praktyce: jeśli bagaż jest ubezpieczony na 1000 zł, to telefon i reszta sprzętu tylko do kwoty 500 zł

Europa (bagaż podręczny najważniejszy)

Według TU Europa bagaż podróżny stanowią rzeczy znajdujące się w posiadaniu podróżującego podczas podróży. Mowa tu również o przenośnym sprzęcie elektronicznym, jak telefony czy aparaty fotograficzne. TU Europa ma jednak jedno istotne zastrzeżenie – chroni ten sprzęt tylko w momencie, kiedy jest on pod naszą bezpośrednią opieką.

Ergo Bezpieczne Podróże (bagaż podręczny najważniejszy)

W przypadku ERV bagaż podróżny stanowią: pojemniki na bagaż (walizy, kufry, torby, plecaki itp.), przedmioty osobistego użytku zwyczajowo zabierane w podróż (odzież, obuwie, środki higieny osobistej, suszarka, żelazko, książki, okulary, namioty, śpiwory, wózki dziecięce, prezenty, pamiątki, a także wózki inwalidzkie, protezy, kule, laski, przyrząd do mierzenia ciśnienia, jeżeli ich posiadanie jest niezbędne na czas podróży. ERV ubezpiecza także biżuterię, zegarki oraz przenośny sprzęt elektroniczny (komputer, telefon, sprzęt foto i audio-video), jednak wyłącznie pod warunkiem, że są one pod bezpośrednią opieką Ubezpieczonego i stanowią bagaż podręczny! Podobnie jak w Signal Iduna ubezpieczenie przedmiotów wartościowych i sprzętu elektronicznego jest ograniczone do 50% sumy ubezpieczenia bagażu. 

Allianz (bez elektroniki)

Według Allianz bagaż podróżny to wszystkie przedmioty zabierane przez ubezpieczonego z miejsca zamieszkania oraz przenoszone lub przewożone podczas podróży. To oznacza, że ubezpieczone są: walizki, torby, nesesery, plecaki i podobne przedmioty razem z ich zawartością w postaci odzieży i rzeczy osobistych. Ubezpieczenie nie obejmuje jednak sprzętu elektronicznego i sprzętu sportowego. 

AXA (chroni przedmioty codziennego użytku)

Ubezpieczyciel chroni przedmioty codziennego użytku, a w polisach z rozszerzeniem assistance również sprzęt elektroniczny: czyli laptopy, telefony komórkowe, sprzęt fotograficzny i audio-video.

Proama (chroni bagaż podręczny)

Ubezpieczyciel zapewnia ochronę przedmiotom osobistego użytku w wybranych polisach oraz chroni sprzęt elektroniczny – pod warunkiem, że znajdował się pod stałą opieką ubezpieczonego.

Podsumowanie

Pamiętaj, że bez względu na wybór ubezpieczyciela – jeżeli nie zaaplikujesz o polisę z opcją „Bagażu podróżnego” – nie będzie Ci ona chronić bagażu i cennych przedmiotów w żadnym stopniu. Wartości sumy ubezpieczenia bagażu podróżnego jest uzależniona od oferty ubezpieczyciela (możesz je porównać w naszej wyszukiwarce). Zgodnie z aktualną ofertą najpopularniejszych ubezpieczycieli – Signal Iduna oferuje na dzisiaj – najwyższą sumę ubezpieczenia bagażu podróżnego (czyli do 5 000 tysięcy złotych).

Wyjeżdżasz za granicę?

Czuj się bezpiecznie i porównaj oferty 29 ubezpieczeń podróżnych.