Praca sezonowa za granicą – jak wybrać dobre ubezpieczenie?

Wakacje to okres, w którym wielu Polaków wyjeżdża w celach zarobkowych za granice. Niewiele osób jednak pamięta, o dobrej polisie turystycznej na czas takiego wyjazdu. My podpowiadamy, jak ją wybrać.
Praca sezonowa za granicą

Oto najważniejsze kwestie, jakie należy uwzględnić, wybierając ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do zagranicznej pracy.

Zwyżka na pracę fizyczną

W przypadku wyjazdu do pracy poza granice Polski ubezpieczenie turystyczne powinno zawierać zwyżkę na „Pracę fizyczną”. Jako pracę fizyczną ubezpieczyciele traktują zarówno: pracę w fabryce, przy zbiorach sezonowych czy pracę przy wykładaniu towarów. 

>> PORÓWNAJ CENY UBEZPIECZEŃ ZA GRANICĘ TUTAJ <<

Wysoka Suma Kosztów Leczenia

Ubezpieczyciel odpowiada za wszystkie wydarzenia do wybranej przez Klienta Sumy Ubezpieczenia w Kosztach Leczenia na okres wyjazdu.

W praktyce oznacza to, że jeśli wybierzesz ubezpieczenie opiewające w Kosztach Leczenia na sumę 200 tysięcy złotych – to taka sumarycznie przysługuje Ci ochrona – bez względu na to, jak często skorzystasz z usług opieki medycznej – na cały okres ubezpieczenia.

Kraj a koszty leczenia

Pamiętaj – że w Skandynawii czy zachodnich krajach Europy – koszty opieki medycznej są bardzo wysokie. Poniżej przedstawiamy tabelę, na podstawie raportu z 2018 roku, w którym przedstawiono przybliżony średni koszt doby w zagranicznym szpitalu (oto wyniki dla 5 popularnych destynacji):

*Źródło: https://www.finder.com/uk/most-expensive-countries-to-be-hospitalised-in

Jak widać warto się zastanowić – czy lepiej zapewnić sobie ochronę i kupić w Polsce polisę za np. 200 złotych – czy płacić kilkanaście tysięcy złotych za kilkudniowy pobyt w szpitalu za granicą z własnej kieszeni…

 Co jeszcze warto uwzględnić?

Przed zakupem warto wskazać w polisie ochronę Odpowiedzialności Cywilnej (OC) – w przypadku nieumyślnego spowodowania wypadku na jakiejś osobie lub uszkodzenia jej rzeczy.

  1. Jeśli cierpisz na chorobę przewlekłą – np. nadciśnienie czy cukrzyce – zaznacz zwyżkę na Choroby przewlekłe. Jeśli tego nie zrobisz – firma ubezpieczeniowa odmówi pokrycia kosztów leczenia związanego z nawrotem choroby przewlekłej.
  2. Jeśli w wolnym czasie po pracy chcesz uprawiać sport – warto wskazać go polisie – aby w trakcie jego uprawiania mieć właściwą ochronę od ubezpieczyciela.
  3. Miej przy sobie kontakt do Twojego ubezpieczyciela. Dowiesz się od niego, gdzie znajduje się najbliższa placówka medyczna oraz udzieli Ci informacji w razie wypadku.
  4. Analizując wybór ubezpieczenia – warto dowiedzieć się – czy pracodawca ubezpiecza Cię podczas wykonywania pracy, jak i w razie wypadku. Nawet jeśli tak – to warto dodatkowo się ubezpieczyć.
Wyjeżdżasz za granicę?

Czuj się bezpiecznie i porównaj oferty 29 ubezpieczeń podróżnych.