Ubezpieczenie turystyczne na Białoruś

Wybierasz się na Białoruś i nie wiesz, czy może nie potrzebujesz ubezpieczenia turystycznego i jakie ono ma być? Podpowiadamy!
Ubezpieczenie do Białorusi

Wybierasz się na Białoruś i nie wiesz, czy może nie potrzebujesz ubezpieczenia turystycznego i jakie ono ma być? Podpowiadamy!

Czy ubezpieczenie do Białorusi jest obowiązkowe?

Tak, musisz posiadać obowiązkowe ubezpieczenie medyczne. Bez względu na to, czy udajesz się do strefy wizowej w Białorusi, czy do stref bezwizowych. Rekomendowana przez nas suma ubezpieczenia kosztów leczenia powinna opiewać 20 000 Euro (ponad 80 000 PLN). Ponieważ Białoruś nie należy do Unii Europejskiej, podróżującym nie przysługuje tam EKUZ (czyli Europejska Karta Zdrowia). Konsulat białoruski akceptuje jedynie wybrane polisy międzynarodowych towarzystw ubezpieczeniowych. Przy zakupie ubezpieczenia turystycznego do Białorusi (jeśli ubiegasz się również o wizę) zwróć uwagę, czy Twoja polisa jest honorowana w Konsulacie Białorusi. Aby uprościć zakup na Gorilo.pl wyróżniliśmy w tabeli polisy honorowane do wizy na Białoruś.

Czy podróżowanie do Białorusi jest bezpieczne?

Białoruś jest krajem bezpiecznym, MSZ porównuje bezpieczeństwo podróżowania do Białorusi do bezpieczeństwa w Polsce. W podróży warto uważać na samochód, którym podróżujemy – bo zdarzają się odnotowuje się częste przypadki kradzieży pojazdów lub włamań do samochodów, zwłaszcza w mało uczęszczanych miejscach.

Podróżowanie aktywne, a ubezpieczenie

Jeśli podczas wyjazdu na Białoruś planujesz uprawiać różne sporty, pamiętaj, żeby zaznaczyć je w swojej polisie. Jeśli chorujesz przewlekle – zobacz, czy masz uwzględnioną ochronę dla osób chorujących przewlekle w kosztach leczenia – lub wykup odpowiednią zwyżkę. Dobre ubezpieczenie zawiera wysoką sumę kosztów leczenia (KL), ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) – pomocne w razie trwałego uszczerbku na zdrowiu oraz ubezpieczenie ochrony cywilnej (OC) -pomocne w przypadku nieumyślnego wyrządzenia szkody na osobie trzeciej lub jej rzeczy .

Wyjeżdżasz za granicę?

Czuj się bezpiecznie i porównaj oferty 29 ubezpieczeń podróżnych.