Ubezpieczenie turystyczne do Tanzanii

ubezpieczenie-turystyczne-do-tanzanii

Odwiedzić rezerwat Serengeti i doświadczyć prawdziwego safari. Wspiąć się na „najbardziej suchy szczyt” – czyli Kilimandżaro. A może po prostu odpocząć na rajskich plażach Zanzibaru. Bez względu na Twój cel podróży – dowiedz się, co powinno zawierać dobre ubezpieczenie podróżne do Tanzanii.

Koszty leczenia w Tanzanii, a ubezpieczenie

Na oficjalnej stronie MSZ wskazuje, że w Tanzanii opieka medyczna w szpitalach misyjnych i prywatnych, jest znacznie lepsza niż w szpitalach państwowych. Dodatkowo pacjenci wymagający bardziej skomplikowanego leczenia – są transportowani do Kenii lub RPA. Stąd rekomendujemy, aby do Tanzanii wybrać odpowiednio wysoką sumę kosztów leczenia (KL). Dzięki niej, masz pewność, że: ubezpieczenie pokryje koszty badań, zabiegów, leków, wizyt lekarskich czy leczenia ambulatoryjnego.

Ubezpieczenie kosztów leczenia pokrywa również wydatki związane z transportem medycznym (transportem do szpitala oraz późniejszym transportem do kraju). Na Gorilo.pl w kosztach leczenia kryją się też informacje dotyczące usług assistance: czyli pomocy prawnej lub tłumacza, której możesz potrzebować podczas podróży do Tanzanii.

Rekomendujemy, aby suma ubezpieczenia kosztów leczenia na cały wyjazd do tego kraju wynosiła od 250 000 zł wzwyż.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia do Tanzanii?

Jedziesz do Tanzanii i zabierasz ze sobą cenny bagaż podróżny? Może fajny aparat do kamerowania dzikich zwierząt? Albo cenny telefon? Jeśli tak – to zadbaj, aby w Twoim ubezpieczeniu do tego afrykańskiego kraju – nie zabrakło ubezpieczenia bagażu podróżnego (BP) w polisie. Wybrane polisy chronią Cię na wypadek np. kradzież z włamaniem z hotelu. Na Gorilo.pl możesz sprawdzić dokładnie – kiedy i gdzie zadziała to ubezpieczenie.

Ubezpieczenie ochrony cywilnej (OC) jest niezwykle ważne, na wypadek jeśli nieumyślnie dokonasz szkody na osobie lub jej rzeczy. Szczególnie łatwo o zderzenie z innym turystom np. podczas uprawiania sportu. Kiedy jeszcze ubezpieczenie OC może się okazać pomocne? Jeśli np. przez przypadek pobrudzisz ścianę albo zalejesz pokój gospodarza, u które akurat nocujesz podczas wyjazdu. Tutaj też chroni Cię OC.

Aktywny wyjazd a ubezpieczenie

Tanzania staje się coraz popularniejszym kierunkiem podróży wielu turystów z całego świata. Również z Polski. Nic dziwnego – to niezwykle piękny kraj. Wielu turystów, kochających trekking, decyduje się zmierzyć z najwyższym szczytem Afryki. Część aktywnych woli spędzać czas na plaży – ale nie tylko po to, aby się wylegiwać, ale żeby posurfować po Oceanie Indyjskim. Tanzania i Zanzibar to prawdziwy raj dla osób kochających wszelakie sporty wodne: od nurkowania, po windsurfing, kitesurfing czy po prostu pływanie! Co powinna zawierać dobre ubezpieczenie dla planujących aktywność w Tanzanii? Przede wszystkim rozszerzenie o sporty, które zamierzasz uprawiać! Wskazując sport w polisie – masz pewność – że ubezpieczyciel pokryje ewentualne koszty leczenia, jeśli podczas surfowania czy nurkowania przydarzy Ci się jakiś wypadek.

Wyjeżdżasz za granicę?

Czuj się bezpiecznie i porównaj oferty 29 ubezpieczeń podróżnych.