Ubezpieczenie turystyczne na Kubę

ubezpieczenie-na-kubę

Przed podróżą na barwną Kubę, wskazujemy, jakie ubezpieczenie przyda Ci się przed podróżą do tego kraju.

Leczenie na Kubie a posiadanie ubezpieczenia

Jak przestrzega MSZ posiadanie polisy ubezpieczeniowej z ubezpieczeniem NNW i KL jest obowiązkowe, a jej nieposiadanie może stanowić podstawę odmowy wjazdu na wyspę. Jak wysokie powinno być ubezpieczenie KL? Na tyle, żeby pokryć koszty leczenia w prywatnym szpitalu. Standardy w kubańskich publicznych placówkach medycznych odbiegają znacznie od europejskich norm.

Rekomendujemy, aby przed wyjazdem wykupić ubezpieczenie kosztów leczenia (KL) do Kuby opiewające na 300 000 tysięcy wzwyż, a ubezpieczenie NNW na kwotę 30 000 zł wzwyż.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przed zakupem ubezpieczenia na Kubę?

Na wypadek, jeśli zabierasz ze sobą w podróż cenny bagaż – np. drogi aparat cyfrowy czy telefon – przemyśl, czy nie warto zainwestować w ubezpieczenie bagażu podróżnego (BP) np. na wypadek kradzieży z włamaniem z hotelu. Wejdź na Gorilo.pl i sprawdź, jaka dokładnie gdzie i kiedy przysługuje Ci ochrona bagażu podczas podróży.

Podobnie, jeśli chcesz się ubezpieczyć w razie nieumyślnego spowodowania szkody na osobie trzeciej lub czyjejś rzeczy np. zalania mieszkania właściciela hostelu, który nocujesz – to nie zapomnij o ubezpieczeniu ochrony cywilnej (OC). Jeśli cierpisz na chorobę przewlekłą i obawiasz się nawrotu jej objawów podczas Twojej wycieczki na Kubę – nie zapomnij o odpowiednim rozszerzeniu ochrony.

Aktywny wyjazd na Kubę a ubezpieczenie na sport

Kuba to prawdziwy raj dla miłośników sportów ekstremalnych (zwłaszcza tych wodnych). Wielu miłośników surfingu, windsurfingu i kitesurfingu zimą podróżuje do tego niezwykłego kraju, aby spróbować swoich sił w tych sportach.

Bez względu na to, jaki sport zamierzasz uprawiać – koniecznie wskaż go ubezpieczeniu na Gorilo.pl Pamiętaj, że w momencie wypadku podczas uprawiania sportu w podróży – bez rozszerzenia na sport w polisie – Twoje ubezpieczenie okaże się nieważne w oczach ubezpieczyciela.

Wyjeżdżasz za granicę?

Czuj się bezpiecznie i porównaj oferty 29 ubezpieczeń podróżnych.