Ubezpieczenie turystyczne na Sri Lankę

ubezpieczenie-turystyczne-na-sri-lankę

Planujesz podróż na Sri Lankę? Przed wyjazdem do tego kraju zastanów się, jak powinno być odpowiednie ubezpieczenie turystyczne na Sri Lankę.

Opieka medyczna na Sri Lance i koszty leczenia

Jak wskazuje MSZ koszt dziennego pobytu w szpitalu publicznym na Sri Lance wynosi ok. 30 USD za dobę. Opłata ta nie uwzględnia kosztów usługi lekarskiej oraz podanych lekarstw. Nie trzeba chyba wspominać, że opieka medyczna na Sri Lance nie odznacza się najwyższą jakością. Na większości oddziałów powszechne jest dzielenie jednego łóżka przez dwóch lub trzech pacjentów.

Aby cieszyć się pełną swobodą i komfortem w podróży na Sri Lankę zalecamy zakup ubezpieczenia kosztów leczenia na rekomendowaną sumę 300 000 zł. Taka kwota powinna być wystarczająca na pokrycie kosztów leczenia oraz koszty ewentualnego transportu medycznego do Polski. Jeśli leczysz się na nadciśnienie/zwyrodnienia – nie zapomnij o rozszerzeniu ochrony na chorobę przewlekłą w polisie – tak, aby na wypadek zaostrzenia jej objawów, ubezpieczyciel pokrył koszty ewentualnego leczenia.

Ubezpieczenie NNW, OC i BP – czyli na co jeszcze zwrócić uwagę?

Zabierasz w podróż cenną lustrzankę, drogi zegarek? Zabezpiecz je np. na wypadek kradzieży z bagażnika samochodu i zadbaj, o to, aby w Twojej polisie znalazło się ubezpieczenie bagażu podróżnego (BP).

O tym dokładnie, kiedy chroni i w jakich okolicznościach ubezpieczenie bagażu podróżnego (BP) – dowiesz się dokładnie na Gorilo.pl

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) jak sama nazwa wskazuje – chroni nas na wypadek nieszczęśliwego wypadku i warto zadbać, aby znalazło się ono w polisie. Natomiast ubezpieczenie ochrony cywilnej (OC) chroni nas na wypadek wyrządzenia szkody na osobie trzeciej lub jej własności.

Uprawianie sportów i aktywności na Sri Lance a kwestia ubezpieczenia

Nadmorskie kurorty Sri Lanki – Hikkaduva, Matara, Tangalle czy Koggala to prawdziwy raj dla miłośników sportów wodnych. Wody Oceanu Indyjskiego poleca się wszystkim surferom i nurkom. Zanim ruszysz na podbój niezwykłych plaż w tym rejonie – nie zapomnij o wskazaniu w polisie sportu, który zamierzasz uprawiać. Bez odpowiedniego rozszerzenia ochrony o narciarstwo czy surfing – w razie wypadku podczas uprawiania sportu – Twoje ubezpieczenie może okazać się nic nieznaczącym świstkiem papieru!

Wyjeżdżasz za granicę?

Czuj się bezpiecznie i porównaj oferty 29 ubezpieczeń podróżnych.