Polska, Słowacja, Czechy – gdzie najlepiej na narty?

polska-czechy-czy-slowacja-gdzie-najlepiej-na-narty

Wielu polskich narciarzy przyzwyczaiło się już do odwiedzania co roku tych samych polskich stoków. Często jest tak z obawy przed dużymi wydatkami czy znacznym zwiększeniem czasu podróży do zagranicznych kurortów. Ci sami narciarze narzekają również na stan infrastruktury narciarskiej w kraju czy kulturę panującą na stokach.

Czy aby na pewno wyjazd na narty za granicę wiąże się z kosztami?

Polska – Tatry Super Ski

 • Średnie ceny usług w okolicy:
 • Karnet narciarski – 110zł/dzień
 • Nocleg (2os.)  – 250zł/noc
 • Obiad – 30zł

Jeśli chcemy mieć do dyspozycji dużo tras na jednym skipassie, przebywać w nowoczesnym ośrodku i mieć pewność, że nie zabraknie śniegu to najlepszym rozwiązaniem jest karnet Tatry Super Ski. Obowiązuje on w coraz to większej liczbie ośrodków na terenie najbardziej znanych, polskich gór. Jednym z popularniejszych i bardzo dobrze wyposażonym jest Kotelnica Białczańska. Jednak nawet tu, gdzie dostępnych jest 14 kilometrów tras zjazdowych i 10 wyciągów, w szczycie sezonu robi się niesamowicie tłoczno. 

Na szczęście Tatry Super Ski to aż 14 różnych miejsc w zasięgu krótkiej podróży samochodem.  

Warto więc porządnie rozejrzeć się za noclegiem w tym dość rozległym terenie, gdyż można znaleźć atrakcyjne ceny w okolicach tych mniejszych miejscowości, a ciągle być w stanie korzystać z możliwości tych większych!

Jak to jest za naszą granicą?

Jedynym dodatkowym kosztem urlopu za granicą jest cena niezbędnego ubezpieczenia na narty, jednak nawet to nie spowoduje widocznej różnicy w wydatkach. Wpadnij na Gorilo.pl, wskaż w rozszerzeniu ochrony narciarstwo – i ciesz się bezpiecznym szusowaniem.

Słowacja – Jasna Nizke Tatry

 • Średnie ceny usług w okolicy:
 • Karnet narciarski – 100zł/dzień
 • Nocleg (2os) – 270zł/noc
 • Obiad – 25zł

Słowacy od kilku lat prężnie inwestują w infrastrukturę narciarską. Stale pojawiają nowe wyciągi, aktualizowany jest sprzęt służący do sztucznego naśnieżania, a także jakość usług hotelarskich nie ustępują kroku postępującym zmianom. Pomimo tychże inwestycji ceny nie rosną, czego nie można powiedzieć o cenach usług narciarskich w Polsce. 

Miejscem wartym odwiedzenie jest na pewno ośrodek Jasna Nizke Tatry. Jest to największy tego typu obiekt w całej Słowacji. Doskonale przygotowany do sezonu narciarskiego, gwarantuje odpowiednie warunki nawet do końca kwietnia. Narciarze mogą korzystać tu z 35 kilometrów przygotowanych tras, snowparku i dla miłośników puchu – 9 kilometrów tras poza utartymi szlakami. 

Słowacja reklamowana jest na zachodzie jako “tania alternatywa Alp” jednak nie oznacza to, że doświadczyć tu można gorszej jakości usług.

Czechy – Harrachov

 • Średnie ceny usług w okolicy:
 • Karnet narciarski – 110zł/dzień
 • Nocleg (2os) – 200zł/noc
 • Obiad – 30zł

Wśród Polaków popularnym wyborem na narciarski wypad jest czeski Harrachov. Znany na całym świecie ośrodek, szczególnie wśród fanów skoków narciarskich, wyposażony w bogatą infrastrukturę i dobrze zorganizowany. Darmowe skibusy łączą tu odległe od siebie wyciągi przez co łatwiej jest turystom korzystać z dobrodziejstw tego miejsca. Świetnie przygotowane stoki gwarantują przyjemność z jazdy aż do maja. Jest przyjazny również dla rodzin z dziećmi. Szeroki wybór hoteli i miejsc noclegowych ułatwia planowanie wyjazdu, a na miejscu pomagają dobrze rozmieszczone duże parkingi. 

Jego bliskość do polskiej granicy jest jednym z powodów dużego zainteresowania wśród naszych rodaków. Wystarczy 20-minutowa przejażdżka ze Szklarskiej Poręby, żeby znaleźć się w tym światowej sławy ośrodku, a nie przekłada się to w rosnących kosztach. Cena jednodniowego karnetu jest bardzo porównywalna do tych, które płacimy w Polsce, przy dobrym kursie wymiany walut może nawet zaoszczędzimy kilka złotych. Wybór noclegu też jest bardzo szeroki i każdy może dopasować coś do swoich potrzeb. 

Jeśli lubimy spędzać czas na stoku nie tylko jeżdżąc na nartach niewątpliwym plusem czeskich ośrodków jest cena piwa. Jako kraj znany na całym świecie z tego złocistego trunku oferuje się tu bardzo dobry stosunek ceny do jakości, nawet na stokach.

Wyjeżdżasz za granicę?

Czuj się bezpiecznie i porównaj oferty 29 ubezpieczeń podróżnych.