Ubezpieczenie na rodzinny wyjazd na narty za granicę

ubezpieczenie-na-rodzinny-wyjazd-na-narty

Uwielbiasz jazdę na nartach? Z utęsknieniem czekasz na zimowy urlop? Zanim wyruszysz na stok, kup ubezpieczenie. Choć nie wszystkie zdarzenia jesteś w stanie przewidzieć, szyta na miarę polisa pozwoli skutecznie zminimalizować ich konsekwencje. Na co zwrócić uwagę, by wybrać tę najlepszą?

Choć nie wszystkim zdarzeniom można zapobiec, dobre ubezpieczenie pozwala skutecznie zminimalizować ich negatywne konsekwencje. Skutecznym sposobem na osiągnięcie tego celu jest wykupienie dobrej polisy ubezpieczeniowej. Pamiętaj jednak, że wybrana przypadkowo może okazać się zupełnie bezużyteczna, a wydane na nią pieniądze — wyrzucone w błoto.

Jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie?

Dobre ubezpieczenie to ubezpieczenie szyte na miarę, dostosowane do stylu życia, potrzeb i oczekiwań osoby ubezpieczonej. Doskonale przekonał się o tym 40-letni pan Tomasz, który od co najmniej 5 lat wraz z rodziną spędza zimowy urlop w Alpach.

Mężczyzna jest osobą bardzo aktywną. Oprócz narciarstwa uprawia także inne sporty, np. freeskiing. Po szaleństwach na stoku lubi odwiedzić lokalny bar i wypić bombardino. Jego żona, pani Alicja nie jest aż tak aktywna. Także z powodu przewlekłych problemów ze zdrowiem, na które leczy się w Polsce. Chętnie towarzyszy córce w ulubionych aktywnościach — wraz z nią jeździ na biegówkach i zjeżdża na sankach. 10-letnia Lena to żywe srebro. Aby rozładować niewyczerpane pokłady energii, dziewczynka nie tylko jeździ na nartach, ale także… psoci i figluje.

Jeśli rodzina pana Tomasz sięgnie po przypadkowe ubezpieczenie…

W przypadku, gdy rodzina pana Tomasz sięgnie po przypadkowe ubezpieczenie na wypadek zdarzenia losowego (np. choroby czy nieszczęśliwego wypadku)… może nie dostać odszkodowania. Dlaczego? W większości podstawowych pakietów ubezpieczony nie jest chroniony, jeśli uprawia sporty ekstremalne czy cierpli na dolegliwości spowodowane przewlekłymi schorzeniami. Ubezpieczyciel może także odmówić wypłaty świadczenia, jeśli w chwili wypadku ubezpieczony pozostawał pod wpływem alkoholu. Aby uniknąć frustracji i ogromnych kosztów, przed zawarciem umowy warto dokładnie przeanalizować parametry polisy.

Ubezpieczenie turystyczne — na co zwrócić uwagę?

Analizując poszczególne oferty, zwróć uwagę przede wszystkim na sumy ubezpieczenia dla poszczególnych świadczeń:

  • kosztów leczenia (a te za granicą są z reguły zdecydowanie wyższe niż w Polsce);
  • ratownictwa i poszukiwania (jeśli jedziesz w góry, te są ogromnie ważne),
  • ubezpieczenia bagażu podręcznego (jeśli zabierasz ze sobą wartościowy sprzęt, warto kupić polisę z wyższą sumą ubezpieczenia bagażu);
  • następstwa nieszczęśliwych wypadków.

Wyższe sumy ubezpieczenia przekładają się nie tylko na wyższą cenę polisy, ale również na wyższe odszkodowanie. Jeśli skuszony niską składką wybierzesz tę, z najniższą sumą ubezpieczenia, możesz przeżyć niemiłą niespodziankę. Wypłacone przez ubezpieczyciela odszkodowanie może bowiem nie pokryć całkowitych kosztów leczenia w zagranicznej placówce. Niemożliwe?? A jednak! Wg danych udostępnionych przez AWP Polska w przypadku otwartego złamania nogi we Francji koszty mogą sięgnąć ponad 400 000 zł! Składają się na nie: ambulans – 1 000 zł, air ambulance – 36 000 zł, hospitalizacja – od 600 do 1500 EUR za dobę, zakwaterowanie bliskich w hotelu – 5 000 zł. Jeśli kupisz ubezpieczenie, które nie pokryje wszystkich kosztów, różnicę będziesz musiał uregulować je samodzielnie.

Zakres dostosowany do trybu życia

Zanim wykupisz ubezpieczenie turystyczne, poświęć kilka chwil i zastanów się, jak będziesz spędzał czas.

  • Uprawiasz sporty ekstremalne? Upewnij się, że ochrona obejmuje takie zdarzenia (może się zdarzyć, że konieczne będzie poszerzenie podstawowego zakresu polisy).
  • Po jeździe na nartach lubisz napić się piwa lub czegoś mocniejszego? Sprawdź, czy będziesz chroniony także po spożyciu alkoholu (taką informację znajdziesz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia lub w tabeli przy polisach na Gorilo.pl).
  • Zabierasz ze sobą drogi sprzęt (np. fotograficzny)? Zweryfikuj, czy dostaniesz odszkodowanie w przypadku jego utraty i na jaką kwotę możesz liczyć.
  • Leczysz się na choroby przewlekłe? Rozszerz zakres ubezpieczenia. Podstawowy nie zapewnia z reguły ochrony w przypadku konsekwencji takich schorzeń.
  • Podróżujesz z dzieckiem? Dobrym pomysłem będzie wybór ubezpieczenia podróżnego z ubezpieczeniem OC. Dzięki takiej polisie ubezpieczyciel pokryje koszty szkód (np. wybicia szyby), spowodowanych przez Ciebie lub Twoje dziecko.

Chcesz wybrać mądrze? Porównaj!

Aby wybrać dostosowana do swoich potrzeb ofertę, nie musisz wypełniać stosów formularzy i prowadzić nudnych rozmów z agentem. Dzięki porównywarce ubezpieczeń Gorilo.pl znajdziesz te najlepszą! W ciągu zaledwie 3 minut porównywarka przedstawi Ci kilkanaście zróżnicowanych cenowo ofert różnych ubezpieczycieli. Wraz ze szczegółami i ceną. Jeśli któraś z nich spełni Twoje oczekiwania, będziesz mógł od razu zawrzeć umowę i opłacić składkę.

Wyjeżdżasz za granicę?

Czuj się bezpiecznie i porównaj oferty 29 ubezpieczeń podróżnych.