Ubezpieczenie turystyczne do Dubaju (ZEA)

Niezwykłe atrakcje w Abu Zabi, Dubaju czy Szardży. Wszystko to czeka się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich! Zobacz, czy przed wyjazdem powinieneś/powinnaś pomyśleć o ubezpieczeniu...
Ubezpiecz się przed podróżą do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Tanie wakacje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – tylko z ubezpieczeniem turystycznym!


Najwyższy budynek świata, najbardziej luksusowy hotel na świecie, największy naturalny ogród kwiatowy na świecie – w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wszystko jest naj. Również ceny biją rekordy i należą do najwyższych na świecie. Ile więc mogą kosztować tygodniowe wakacje w Dubaju? 3000 – 4000 zł? Tak, to przykładowa cena wycieczki. Co należy do niej dodać?


Nawet 500 000 zł!
Taki rachunek może zostać wystawiony za kilkudniową hospitalizację w Dubaju. Cena będzie zawierać koszty transportu do placówki medycznej, leczenia, pobytu w luksusowym pokoju szpitalnym (bo tylko takie pokoje są w dubajskich szpitalach!), wyżywienia oraz leków. Tyle kosztować może np. wyjątkowo pechowy upadek ze schodów, którego efektem będzie złamana noga, możliwa do złożenia tylko podczas operacji. 

Tylko 50 000 zł!
Taki rachunek otrzymać można za zabieg w ambulatorium. Tyle kosztować może np. zszycie rany wraz z aplikacją odpowiednich leków.

Jedyne 10 000 zł!
Uff, tylko tyle możemy zapłacić za niezbędne leki, ratujące nam życie!

Pestka, 500 zł!
W takiej kwocie zamknie się nasza wizyta u lekarza pierwszego kontaktu, w razie nagłego zachorowania. Cena, oczywiście, nie zawiera żadnych badań ani leków!


Drogo? Zanim jednak zaczniesz rozważać zmianę wakacyjnej destynacji, pomyśl o czymś innym. Nie, nie chodzi tu o ograniczenie aktywności do tych najbezpieczniejszych, bo nigdy nie jesteśmy zupełnie wolni od ryzyka. Ale możemy uwolnić się od odpowiedzialności finansowej! Wystarczy wykupić ubezpieczenie podróżne – Ministerstwo Spraw Zagranicznych na wyjazd do ZEA zaleca wykupienie polisy obejmującej szeroki zakres usług.


Ile nas będzie kosztować taka polisa?

Np. 76 zł i 30 gr – jest to cena dobrej polisy ubezpieczeniowej na tygodniowy pobyt w Dubaju.


Co zawiera?

 • Koszty Leczenia i Assistance (KL) do kwoty 677 000 zł! Czyli w przypadku hospitalizacji, polisa pokryje wszystkie koszty leczenia do 677 000 zł! Dodatkowo, z tej sumy będziemy korzystać również w sytuacji, kiedy potrzebne nam będą usługi tłumacza lub porada prawnika. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich panują zupełnie inne przepisy, a do aresztu można trafić nawet za pocałunek w miejscu publicznym lub ekspresyjne zachowanie. Dlatego tłumacz, jak i prawnik, mogą okazać się niezbędni. 
  Do kwoty KL otrzymujemy również Ratownictwo i Poszukiwanie – jeżeli np. zaginiemy podczas wycieczki na pustynię lub podczas uprawiania sportów wodnych. 
 • Odpowiedzialność Cywilna do kwoty 361 000 zł – w przypadku wyjazdu do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, ta pozycja jest równie niezbędna, co KL. Dlaczego? Ponieważ koszty uszkodzenia czyjegoś ciała lub mienia będą w ZEA bardzo wysokie. Już znamy koszty leczenia – a jeżeli ktoś ucierpi wskutek naszego działania, to my będziemy obciążeni kosztami jego leczenia! Podobnie z mieniem – jeżeli podczas spaceru przypadkowo uszkodzimy czyjegoś cennego wielbłąda, albo wysadzanego diamentami iPhone’a, będziemy zobowiązani pokryć koszty tych uszkodzeń. A lepiej zrobić to z OC swojej polisy, niż z własnej kieszeni!
 • Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) do kwoty 27 000 zł – czyli do tej kwoty otrzymamy odszkodowanie w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu. 
 • Dodatkowo nasz bagaż podróżny będzie chroniony do kwoty 2 200 zł.


Za tak dobrą ochronę, cena 76 zł i 30 gr to naprawdę niewiele.


Ale na pewno znajdą się tacy, którzy pomyślą: a można taniej? Można! 

Najtańsza polisa na ten sam tygodniowy pobyt w Dubaju kosztuje 28 zł 44 gr, czyli taniej tylko o 47 zł 86 gr! W ramach tej “oszczędnej” polisy otrzymujemy:

 • Oszczędne KL I Assistance: do jedynych 135 000 zł! Czy na pewno wystarczy to na ewentualne koszty hospitalizacji i dodatkowe usługi (np. tłumacza i prawnika)?
 • Ekonomiczne OC: do kwoty 225 000 zł.
 • Tańsze NNW: do 18 000 zł. 
 • A ratownictwa i poszukiwania oszczędna polisa nie zawiera wcale.


Znając ceny w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, naprawdę warto zainwestować dodatkowe 47,86 zł i spokojnie cieszyć się urokami wakacji!W Dubaju wśród uroków – obok wypraw na pustynię i jazdy na wielbłądach – znajdziemy również:

 • stok narciarski w ogromnym centrum handlowym!
 • flyboard – czyli ekstremalny sport wodny, polegający na lataniu nad powierzchnią wody!
 • jazdę na skuterach wodnych
 • parasailing – czyli lot ze spadochronem za motorówką
 • windsurfing
 • nurkowanie
 • pływanie z delfinami
 • kajaki.

PAMIĘTAJ: Jeżeli podczas pobytu w Dubaj zamierzamy uprawiać sport – do ubezpieczenia należy wykupić zwyżkę za uprawianie sportu. Jej brak może poskutkować brakiem ochrony, jeżeli podczas uprawiania sportu ulegniemy wypadkowi. 

Podobnie jest w przypadku chorób przewlekłych – należy dodać je do polisy, aby ochrona ubezpieczeniowa objęła również zaostrzenie choroby przewlekłej podczas pobytu w ZEA.  


O czym jeszcze warto pamiętać!

Gdy już uwzględnisz to wszystko w swojej polisie – musisz pamiętać już tylko o różnicach kulturowych. Aby pobyt minął bez problemów, warto przestrzegać lokalnych przepisów obowiązujących w miejscach publicznych:

 • nie należy odsłaniać zbyt wiele ciała (unikać szortów, mini spódniczek i krótkich bluzeczek “na ramiączka”)
 • na plaży dozwolony jest strój kąpielowy, ale bez majtek typu stringi
 • nie należy przytulać się i całować (ale trzymanie się za ręce jest raczej akceptowane)
 • nie wolno przeklinać ani krzyczeć
 • surowo zabronione jest śmianie się z i krytykowanie rodziny królewskiej, religii oraz śpiewów muezina
 • nie należy fotografować mieszkańców ZEA, zwłaszcza kobiet
 • niewskazane jest jedzenie, podawanie lub branie czegokolwiek lewą ręką (która jest uznawana za nieczystą)
 • panuje zakaz spożywania alkoholu (którego i tak nie ma w sklepach), po ukończeniu 21 roku życia, alkohol można spożywać jedynie w klubach lub pubach, które serwują trunki w zaporowych cenach
 • turyści mogą odwiedzać tylko meczety dostępne dla turystów. 


Ponadto, jeżeli będąc w restauracji lub w klubie zobaczymy leżący na stole portfel – niech nam nie przyjdzie do głowy, aby go zabrać! Nie, taki portfel nie został zgubiony i za jego odnalezienie nie należy nam się 10% znaleźne! Zostawianie na stoliku portfela jest lokalnym sposobem na rezerwacje miejsca! Jest tak, ponieważ problem kradzieży w Dubaju praktycznie nie istnieje – a to ze względu na wysokie kary za kradzież. Jeżeli więc podniesiemy “znaleziony” portfel ze stolika w restauracji, nie tylko nie otrzymamy wynagrodzenia za znalezienie go, ale możemy zostać oskarżeni o próbę kradzieży, co może się dla nas skończyć nawet w więzieniu!

Wszystko jasne? Wejdź na Gorilo.pl i znajdź najlepszą polisę na Twoje wakacje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Nie zapomnij o odpowiednio wysokich sumach ubezpieczenia oraz o wykupieniu ewentualnych zwyżek za uprawianie sportów i za choroby przewlekłe. 

Wyjeżdżasz za granicę?

Czuj się bezpiecznie i porównaj oferty 29 ubezpieczeń podróżnych.