Ubezpieczenie turystyczne do Maroka

ubezpieczenie-turystyczne-do-Maroka

Przed wyjazdem do Maroka pamiętaj o odpowiednim ubezpieczeniu turystycznym do tego kraju. Na co zwrócić uwagę przed zakupem polisy? Podpowiadamy.

Co powinno zawierać ubezpieczenie podróżne do Maroka?

Dobra polisa turystyczna powinna zawierać w sobie przede wszystkim odpowiednią sumę kosztów leczenia (KL). Minimalna kwota KL dla podróżujących do Maroka powinna wynosić 20 000 euro (80 000 zł) wzwyż. Warto również zadbać o ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Dla podróżujących z wartościowym sprzętem elektronicznym – warto rozszerzyć polisę o ubezpieczenie bagażu podróżnego (BP). Ubezpieczenie ochrony cywilnej (OC) chroni przed nieumyślnym dokonaniu szkody na osobie trzeciej lub jej rzeczach. Na wypadek zaostrzenia choroby przewlekłej (np. nadciśnienia, zwyrodnień) na które leczyliśmy się w Polsce – lepiej nie zapomnieć o wskazaniu w polisie odpowiedniego rozszerzenia ochrony.

Ubezpieczenie od biura podróży może nie wystarczyć

Przy zakupie wycieczki do Maroka, otrzymasz w cenie wycieczki ubezpieczenie turystyczne. Niestety, ubezpieczenie opiewa najczęściej na najniższą sumę kosztów leczenia i nie zawiera w sobie odpowiedniej ochrony. Stąd zakup sprofilowanego ubezpieczenia turystycznego do Maroka – będzie w tym wypadku najlepszą decyzją.

Aktywny wypoczynek w Maroku

Które sporty turyści najchętniej uprawiają w Maroku? Jest to prawdziwy raj dla miłośników aktywności wodnych: zwłaszcza kitesurfingu oraz windsurfingu. Oprócz sportów wodnych, można spróbować trekkingu. Wielu podróżnych co roku mierzy się z perłą i najwyższym szczytem Afryki Północnej – Jebel Toubkal. Jeśli więc podczas wypoczynku w Maroku planujesz uprawiać sport – nie zapomnij wskazać go w polisie turystycznej.

Z widokiem na Jebel Toubkal

Wyjeżdżasz za granicę?

Czuj się bezpiecznie i porównaj oferty 29 ubezpieczeń podróżnych.