Ubezpieczenie turystyczne do Omanu

ubezpieczenie-podrozne-do-omanu

Wyjeżdżasz do Omanu i chcesz wiedzieć, jakie ubezpieczenie podróżne potrzebujesz do tego kraju? Podpowiadamy.

Ubezpieczenie kosztów leczenia to podstawa

Zanim wyruszysz do Omanu i sięgniesz po ubezpieczenie podróżne do tego kraju – zwróć uwagę na odpowiednią sumę kosztów leczenia w polisie turystycznej. Oman to kraj afrykański i różnice między publiczną a prywatną służbą zdrowia są diametralne. Jak przeczytamy na stronie MSZ koszt jednorazowej wizyty w państwowej placówce medycznej w Omanie wynosi ok. 40 USD i nie obejmuje opłat za zabiegi czy kuracje.

Rekomendujemy, aby suma ubezpieczenia kosztów leczenia (KL) w polisie wynosiła od 250 000 zł wzwyż – tak, aby pokryła ewentualne koszty wszystkich badań, zabiegów i transportu medycznego do Polski. Wejdź na Gorilo.pl i porównaj ceny ubezpieczeń podróżnych do tego kraju.

Choroba przewlekła to nie przelewki

Do podstawowego ubezpieczenia podróżnego można wskazać dodatkowo rozszerzenia ochrony, nazywane często zwyżkami. Ich brak może okazać się bardzo bolesny dla naszej kieszeni, gdy za leczenie ewentualnych skutków nawrotu choroby przewlekłej podczas zagranicznej podróży będziemy musieli płacić z własnej kieszeni.

Dlatego doradzamy – jeśli leczysz lub leczyłeś się na chorobę przewlekłą (nadciśnienie, choroby zwyrodnieniowe etc.) nie zapomnij o wskazaniu rozszerzenia ochrony na choroby przewlekłe. Na Gorilo.pl pokazujemy również, którzy ubezpieczyciele w kosztach leczenia uwzględniają ochronę na chorobę przewlekłą.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę w ubezpieczeniu do Omanu?

Chociaż Oman to kraj bezpieczny, to warto zastanowić się, czy nie przyda nam się np. ubezpieczenie bagażu podróżnego (BP) chroniące nasze cenne przedmioty przed np. kradzieżą. Drogi aparat, nowy zegarek, cenna biżuteria – łatwo przyciągną uwagę złodziei – szczególnie w popularnych miejscach turystycznych. Ubezpieczenie bagażu podróżnego bardzo często obejmuje również np. kradzieże z włamaniem z hotelu lub przechowalni oraz kradzieże z zamkniętego: bagażnika, przyczepy czy łodzi. Dodatkowo warto przemyśleć odpowiednią wysokość: ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) oraz ubezpieczenia ochrony cywilnej (OC), jeśli chcesz mieć ochronę na wypadek np. zniszczenia cudzego mienia.

Wejdź na Gorilo.pl i dowiedz się dokładnie, kiedy, co i na jakich zasadach chroni Cię ubezpieczenie bagażu podręcznego.

Uprawianie sportów w Omanie – a ubezpieczenie

Planujesz aktywny odpoczynek w Omanie?

Przykładowo trekking po omańskich górach, nurkowanie czy surfowanie po Morzu Arabskim czy może jazda quadem po pustyni? Nie zapomnij o wskazaniu rozszerzenia ochrony na sporty, które zamierzasz uprawiać w Omanie. To Twoja gwarancja, że będziesz odpowiednio chroniony podczas ich uprawiania.

Wyjeżdżasz za granicę?

Czuj się bezpiecznie i porównaj oferty 29 ubezpieczeń podróżnych.