Bezpieczeństwo w Dubaju. Na co uważać przed podróżą do ZEA?

bezpieczenstwo-w-dubaju

Przed wyjazdem do Zjednoczonych Emiratów Arabskich dowiedz się na co uważać przed podróżą do tego kraju.

Uważaj na kierowców

Choć Zjednoczone Emiraty Arabskie uchodzą za jeden z najbezpieczniejszych krajów na świecie, ze względu na prawie zerowy odsetek przestępczości. Niestety kierowcy w Dubaju jeżdżą jak lubią, stąd lepiej na czas podróży korzystać z komunikacji miejskiej i metra. Obowiązują tam ścisłe zasady – kobiety nie podróżują z mężczyznami, a trakcie przejazdu nie można jeść ani pić.

Nie pij alkoholu w miejscach publicznych

Ten zakaz chyba nikogo nie dziwi. Alkohol w Zjednoczonych Emiratach Arabskich można pić, ale jest to dozwolone od 21 roku życia. Oczywiście, w Dubaju można pić alkohol – jednak należy to robić w swoim domu. Nie przestrzeganie tego zakazu grozi karą więzienia.

Bez całusów i skąpych strojów

Ponieważ Zjednoczone Emiraty Arabskie są krajem muzułmańskim, należy dostosować się od panujących tam zasad. Jednym z nich jest odpowiedni ubiór, który jest dość restrykcyjny zwłaszcza dla kobiet. Nie powinno się nosić koszulek z krótkimi rękawami czy krótkich spodenek. Jeśli chodzi o okazywanie sobie uczuć w miejscach publicznych – również zaleca się powstrzymanie. Trzymanie za rękę to oczywiście nie żadna zbrodnia, ale przytulania czy całowania lepiej sobie oszczędzić.

Brak ubezpieczenia może Cię słono kosztować

Podobnie jak koszty życia w Dubaju są niezwykle wysokie, tak i można domyślić się, że jeśli wylądujemy w szpitalu, to za koszty leczenie również przyjdzie nam bardzo dużo zapłacić. Firmy ubezpieczeniowe czasami kwestionują zasadność kosztów leczenia, dlatego lepiej unikać najtańszych, czyli najbardziej ograniczonych ofert ubezpieczenia.

Na Gorilo.pl łatwo porównasz ceny ubezpieczeń turystycznych do ZEA.

Wyjeżdżasz za granicę?

Czuj się bezpiecznie i porównaj oferty 29 ubezpieczeń podróżnych.