skip to main content

G

Grzechy ubezpieczycieli względem typowego Kowalskiego

Niepełne zwroty za ubezpieczenie, mylące sformułowania, zwlekanie z likwidacją szkody... to tylko część zarzutów, które można wskazać mówiąc o grzechach ubezpieczycieli (pewnie) na całym świecie. Jak nie dać się wystrychnąć na dudka - o tym dowiesz się z naszej analizy!

1. "Napisane – 200 zł zwrotu, a dają 50 zł...ale kłamią!" 

W 2008 roku zgłoszono ponad 3000 tego typu spraw. Dotyczyły one niepełnego zwrotu ubezpieczenia. Najczęściej lądowały u Rzecznika Ubezpieczonych. Wg. danych statystycznych każdego roku liczba skarg na zaniżone odszkodowania względem ubezpieczonych sukcesywnie wzrasta...

2. Małe gwiazdeczki między słowami

O co chodzi z tym gwiazdkami? Mniej więcej tyle, że istnieją pewne niedookreślone zwroty w specjalistycznym języku, który nazwiemy sobie tutaj na potrzebę tekstu "językiem mylącym". Przykładowo? "Nieszczęśliwy wypadek", "uszczerbek na zdrowiu" - niby definicje na każde z tych zagadnień istnieją w OWU ubezpieczycieli - pytanie jednak, jak te definicje zostaną zinterpretowane... Podobnie jest np. z ubezpieczeniem bagażu podręcznego, a bagażu podróżnego - które, jak się okazuje, są często mylone przez klientów. Jeśli chcesz właściwie ubezpieczyć swój bagaż podręczny/podróżny zajrzyj koniecznie do tego wpisu: Kto ubezpieczy Ci aparat, komputer i telefon.

3. "Czekam na zwrot od ubezpieczyciela już kilka lat..."

Notorycznie zdarza się, że postępowanie w celu uzyskania odszkodowania ciągnie się latami. Czasami sprawy zostają po prostu zaniedbane, a czasami zawiłość sprawy przyczynia się do długości postępowania... Pamiętaj - że (na szczęście) zawsze możesz się odwoływać od niesprawiedliwych decyzji!

4. "Ubezpieczę się u kilku - będzie bezpieczniej"

Czasami ludziom się wydaje, że jak kupią sobie polisę w np. AXA, Signal Iduna i PZU to już mogą zapomnieć o problemach z odzyskaniem odszkodowania. Niestety, tak to nie działa... ponieważ ubezpieczając się w kilku towarzystwach i wykupując kilka polis - dostaniesz odszkodowanie tylko od 1 ubezpieczyciela...To ochrona przed nieuczciwymi klientami - którzy mogliby celowo dokonać sobie szkodę, żeby wyłudzić jak najwięcej pieniędzy. Stąd mała wskazówka – najlepiej będzie wykupić 1 polisę – zapewne droższą, ale z szeroką ochroną assistance oraz pokrywającą wysokie koszty leczenia w podróży.

 

Odwiedź nasz blog o podróżach

chętnie