skip to main content

G

Czeka psa i kota wyprawa? Sprawdź, który ubezpieczyciel zapewni jemu i Tobie ochronę!

"Niestety Azor wariuje beze mnie, dlatego biorę go ze sobą w podróż", "Bez Pimpka nigdzie nie jadę, mamo!" – ok, i co teraz? A co się stanie, jeśli Azor zatruje się jedzeniem w Turcji i będzie potrzebował wizyty u weterynarza lub wyrządzi komuś szkodę? Podpowiadamy, który ubezpieczyciel pomoże Ci odzyskać zwrot pieniędzy przy kłopotach podczas podróży z pupilem!

Allianz (przyjazny dla pupila - w ramach podstawowej polisy)

Sytuacja: opieka nad pupilem podczas hospitalizacji właściciela lub konieczność wizyty u weterynarza podczas podróży (kot lub pies)

1. Koszty opieki nad pupliem: do 800 zł (pieniądze zostaną zwrócone na podstawie pisemnego wniosku wysłanego do Allianz i dostarczonego dowodu potwierdzającego sprawowanie opieki nad zwierzęciem wraz z dowodem zapłaty za usługę. Okres hospitalizacji ubezpieczonego musi trwać przynajmniej 3 dni, aby ubiegać się o ten rodzaj odszkodowania.

2. W przypadku przedłużenia się hospitalizacji Ubezpieczonego poza datę końcową okresu ubezpieczenia: w tym wypadku Allianz oferuje 100 PLN za dzień za każy dzień opieki nad zwierzakiem (refundowane są max. 7 dni), co oznacza, że za 8 i każdy kolejny dzień niestety będzie trzeba już zapłacić z własnej kieszeni. Zwrot otrzyma się na analogicznych warunkach jak powyżej. 

3. Wizyta u weterynarza: jeśli w trakcie podróży dojdzie do niespodziewanego urazu/choroby zwierzęcia, to Allianz zwróci do 800 złotych przy jednej wizycie w ramach polisy. Zwrot otrzyma się na analogicznych warunkach (dostarczając wskazane powyżej dokumenty).

Jak widać, ramach świadczeń assistance Ubezpieczyciel przewidział wskazaną powyżej ochronę. Jeśli chodzi o ubezpieczenie OC Ubezpieczyciel zastrzega wyłączenia odpowiedzialności cywilnej i ubezpieczenie nie obejmuje szkód wyrządzonych przez zwierzęta należące do Ubezpieczonego, które nie zostały poddane wymaganym szczepieniom ochronnym lub badaniom profilaktycznym.

Signal Iduna (przyjazny dla pupila - w zakresie rozszerzonych usług assistance) 

Sytuacja: opieka nad pupilem podczas hospitalizacji właściciela lub konieczność wizyty u weterynarza podczas podróży (kot lub pies)

W ramach polisy ubezpieczyciel oferuje:

1. Refundację kosztu wizyty weterynaryjnej – w momencie wypadku zwierzęcia – refundacja obejmuje koszty do 50 euro

2. Przedłużoną opiekę nad zwierzęciem – jeśli Ubezpieczony był hospitalizowany i przez to jego powrót do Polski opóźnił się, ubezpieczyciel zapewni na ten czas hotel dla zwierząt. Ubezpieczyciel zrefunduje koszt opieki nad zwierzęciem do 100 złotych dziennie maksymalnie przez kolejne 7 dni.  

Warto nadmienić, że ten rodzaj świadczenia przysługuje w momencie zakupu rozszerzenia assistance w postaci zakresu „Super assistance”. Na zwykłej, standardowej polisie opieka nad zwierzętami nie jest zapewniona. Jeśli chodzi o ubezpieczenie OC Ubezpieczyciel nie zastrzega sobie wyłączenia odpowiedzialności cywilnej w tym temacie.

AXA, Europa, ERV 

Niestety, u tych ubezpieczycieli nie mamy zagwarantowanej opieki nad pupilami, ponieważ nie uwzględniają jej w usługach assistance opieki. W ramach odpowiedzialności cywilnej ubezpieczyciele wyłączają szkody powstałe w związku z posiadaniem zwierząt podczas podróży zagranicznych. 

Jak widać - wybór ubezpieczyciela i sprofilowanej polisy wpływa na bezpieczeństwo nasze i naszych pupilów.

 

Odwiedź nasz blog o podróżach

chętnie