Często zadawane pytania

Na Gorilo.pl ubezpieczenie kupisz w kilku prostu krokach. Wystarczy kilka minut na porównanie, wybór i szybką zapłatę, by polisa trafiła na Twojego maila.

Jak to zrobić?

Wybierasz kraj, datę wyjazdu i wiek, a my wyświetlimy Ci tabelę z polisami, które możesz porównywać i dowolnie dostosowywać do swoich potrzeb – np. wybrać sport, który zamierzasz uprawiać.

Kiedy już wybierzesz polisę, wystarczy, że podasz swoje dane, potwierdzisz je i możesz przejść do płatności. W Gorilo płacimy za pośrednictwem serwisu Polcard lub PayPal.

Zaraz po zapłacie, gotowa polisa zostanie wysłana na podany adres email.

Gorilo współpracuje z największymi ubezpieczycielami działającymi na polskim rynku.

W tej chwili w naszej ofercie znajdziesz: SIGNAL IDUNA Polska TU S.A., AXA TU S.A., ERGO Ubezpieczenia Podróży, Proama, TU Allianz Polska S.A. oraz Generali S.A.

Wszystko odbywa się błyskawicznie. Zaraz po dokonaniu płatności polisa trafi na Twojego maila.

Korzystanie z serwisu Gorilo.pl oraz zakup polisy jest w pełni bezpieczny. Na naszej stronie używamy połączeń szyfrowanych kluczem SSL, który zapewnia poufność wszystkich przesyłanych informacji.

Chronione są również wszystkie dane, przekazywane nam zarówno podczas porównywania polis, jak i w czasie samego zakupu. Baza danych naszych klientów została zarejestrowana i spełnia wymagania biura Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Płatności w Gorilo.pl są wygodne, szybkie i przede wszystkim w pełni bezpieczne.

Obsługiwane są przez Polcard (Payezee), a dostępnymi sposobami płatności są wszystkie najpopularniejsze. Można za polisę ubezpieczeniową zapłacić BLIK-iem, kartą płatniczą lub kredytową, a także e-przelewem.

Z zakupionej polisy można zrezygnować zanim rozpocznie się okres ochrony ubezpieczeniowej, czyli daty od kiedy ważna jest polisa. Taka rezygnacja nie wiążę się z żadnymi opłatami i całość kwoty zapłaconej za polisę zostanie zwrócona.

W przypadku, gdy okres ubezpieczenia już się rozpoczął istnieje możliwość wygaszenia polisy. Następuje wtedy rozliczenie polisy i proporcjonalne potrącenie pobranej kwoty za okres ubezpieczenia już wykorzystanego.

Zarówno rezygnację z polisy, jak i jej wygaszenie najłatwiej wykonać w panelu użytkownika. W historii zamówień widnieje przycisk anulacji polisy. Po potwierdzeniu rezygnacji pieniądze zostaną zwrócone na podane konto lub na kartę.

Jeśli masz do nas jakiekolwiek pytania, jesteśmy do Twojej dyspozycji i staramy się odpowiadać na nie najszybciej jak to tylko możliwe. Możesz do nas napisać na messengerze lub wysłać maila (bok@gorilo.pl).

Wybierasz się za granicę i zastanawiasz się, czy wystarczy zabrać Europejska Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ)? Sprawdź, w jakich sytuacjach będzie przydatna, a w jakich okaże się niewystarczająca.

 

Działa: 

 1. Tylko dla osób ubezpieczonych w NFZ. 
 2. Tylko na terenie państw Unii Europejskiej i EFTA (Islandia, Liechtenstein, Norwegia, Szwajcaria).
 3. Pokrywa koszty leczenia tylko w placówkach publicznych (w ograniczonym zakresie, do niektórych świadczeń trzeba dopłacać, np. wizyta u dentysty).

Nie działa: 

 1. Poza terenem państw UE i EFTA
 2. W placówkach prywatnej opieki medycznej 
 3. W przypadku konieczności transportu do szpitala 
 4. W przypadku transportu medycznego do kraju

Trzeba pamiętać, że polisę powinniśmy kupić przed podróżą, kiedy jeszcze jesteśmy w kraju. Jeśli już wyjechaliśmy za granicę, to po zakupie polisy obowiązuje tzw. okres karencji i polisa zaczyna obowiązywać z opóźnieniem. Okres karencji w zależności od ubezpieczyciela wynosi od 3 do 5 dni.

Dobre ubezpieczenie to takie, które w razie wypadku pokryje wszystkie związane z nim koszty. Przy wyborze odpowiedniej polisy warto zwrócić uwagę na następujące kwestie:

 1. Wysokość Kosztów Leczenia (KL). To z ustalonej przez nas podczas zakupu polisy kwoty KL ubezpieczyciel pokrywa wszystkie wydatki m. in. związane z leczeniem i transportem medycznym. Jeśli te koszty przekroczą sumę wysokości KL w naszej polisie, wówczas będziemy musieli dopłacać za leczenie z własnej kieszeni. 

 2. Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW). Im wyższa kwota NNW

 3. Ubezpieczenie od Odpowiedzialności Cywilnej (OC). Jeśli podczas podróży nieumyślnie doprowadziliśmy do wypadku, w którym ktoś ucierpiał, OC chroni nas przed konsekwencjami finansowymi.

 4. Zastanów się, jaki rodzaj aktywności będziesz uprawiał/a. Jeśli Twoja podróż to coś więcej niż zwiedzanie miasta i wylegiwanie się na plaży, to sprawdź, co znajduje się w ubezpieczeniu – np. czy np. Twój ubezpieczyciel pokrywa koszty jazdy na quadach.

 5. Sprawdź wyłączenia od odpowiedzialności. Mimo wykupionej polisy ubezpieczyciel może nie pokryć kosztów leczenia.