Bezpieczeństwo na Kubie. Na co uważać przed podróżą?

na-co-uwazac-przed-podrzoa-na-kube

Kuba – przez socjalistyczny reżim, poniekąd odcięta od nowoczesności – swoją innością przyciąga setki turystów. Dowiedz się wcześniej, na co warto uważać planując podróż do tego kraju.

W kwestii gotówki

Kartą płatniczą na Kubie zapłacisz za cygara i alkohol w luksusowych sklepach. I tyle. Wszędzie indziej musisz mieć gotówkę. Najlepiej weź w swoją podróż euro lub dolary kanadyjskie (mają najlepszy przelicznik).

Na Kubie są dwie waluty – peso convertible (CUC) i peso cubano (CUP). W pierwszej walucie (CUC) zapłacisz bez problemu wszędzie i za wszystko. Pamietaj, aby walutę wymieniać wyłącznie w banku lub w punktach wymiany pieniędzy CaDeCa.

Bez ubezpieczenia ani rusz

Tak, na Kubę istnieje obowiązek zakupienia ubezpieczenia podróżnego – z ubezpieczeniem NNNW i ubezpieczeniem KL włącznie. Dlatego wcześniej wpadnij na Gorilo.pl i wybierz idealne ubezpieczenie podróżne, zanim ruszysz podbijać Kubę.

Nie zapomnij o wizie

Aby wjechać na Kubę wymagana jest elektroniczna przepustka – a dokładnie Karta Turysty. Możesz ubiegać się o nią samodzielnie, albo za korzystając z pomocy Aina.pl

Lepiej jak mówisz po hiszpańsku

Jeśli znasz język hiszpański to bez problemu porozumiesz się z każdym na całej Kubie. Nie można tego samego powiedzieć o znajomości języka angielskiego. Dlaczego lepiej na czas podróży zaopatrzyć się w słowniczek z podstawowymi zwrotami po hiszpańsku.

Wrzesień to najgorszy miesiąc

Oczywiście nie w roku, ale na podróż na Kubę tak. To czas huraganów. Nasze lato to z kolei pora deszczowa i czas wielkich upałów. Najlepszy czas, aby jechać na Kubę to okres od listopada do marca.

Wyjeżdżasz za granicę?

Czuj się bezpiecznie i porównaj oferty 29 ubezpieczeń podróżnych.