Bezpieczeństwo w Kenii. Na co uważać przed podróżą?

bezpieczenstwo-w-kenii

Wybierasz się do Kenii i chcesz zaznajomić się z naszymi ostrzeżeniami przed wyjazdem do tego kraju? Dowiedz się więcej z tego artykułu!

„Beach boysi” to dobrzy przewodnicy?

Takim mianem określani są Kenijczycy, lokalni przewodnicy, który oferują szereg atrakcji turystycznych dla przyjezdnych. Tutaj m.in. pokazują piękne miejsca, prowadzą do najlepszych restauracji – i oferują wiele innych usług. Czy warto im zaufać? Zdania są podzielone, choć przeważają te na TAK. Samotne zwiedzanie wiosek lub poruszanie się transportem publicznym w pojedynkę – nie jest wskazane.

Nie zapomnij o wizie i ubezpieczeniu

Aby wyjazdem do Kenii – nie zapomnij o wizie. Opłata konsularna za wizę to koszt 50 USD. Przed wyjazdem do Kenii możesz aplikować również o wizę do Ugandy, Rwandy oraz Kenii (East African Community Visa). Zawsze możesz zrobić to samodzielnie lub skorzystać z pomocy pośrednika takiego jak Aina.pl. Jak ostrzega MSZ pobyt w szpitalu i leczenie operacyjne są bardzo kosztowne, dlatego też przed przyjazdem do Kenii, trzeba wykupić ubezpieczenie podróżne, najlepiej pokrywające koszt transportu lotniczego na terenie Kenii. Wejdź na Gorilo.pl i kup online ubezpieczenie dopasowane do Twoich potrzeb.

Szczepienia do Kenii? Czy trzeba?

Jeśli wjeżdżasz do Kenii z Europy to nie musisz mieć świadectwa szczepienia przeciw żółtej febrze. Może ono być potrzebne, jeśli turysta ma zamiar wjechać do Kenii z innych krajów afrykańskich. Jeśli chcesz – możesz prewencyjne poddać się kuracji antymalarycznej np. zażywając wcześniej tabletki lub podczas wyjazdu stosując np. profilaktyczne środki ostrożności np. spray ochronny.

Wyjeżdżasz za granicę?

Czuj się bezpiecznie i porównaj oferty 29 ubezpieczeń podróżnych.