Bezpieczeństwo w Nowej Zelandii. Na co uważać przed podróżą?

bezpieczenstwo-w-nowej-zelandii

Wyjeżdżasz do Nowej Zelandii i chcesz od nas kilka ostrzeżeń przed podróżą do tego kraju? Podpowiadamy!

Uwaga na wulkany!

Nie wolno zapominać, że Nowa Zelandia leży w strefie aktywnej sejsmicznie. I to nawet bardzo aktywnej. Warto na bieżąco monitorować sytuację i przed podróżą dołączyć do programu Odyseusz – w którym bezpłatnie dostaniesz alerty i informacje dotyczące bieżącej sytuacji oraz ewentualnych zagrożeń w Nowej Zelandii. Pod koniec 2019 roku wybuchnął wulkan na Wyspie White. Zginęło wtedy 15 osób, a 20 było ciężko rannych.

Bez wizy ani rusz

Od lipca 2019 roku przed wjazdem do Nowej Zelandii należy się ubiegać o elektroniczną wizę (NZeTA). Możesz to zrobić samodzielnie, lub z pomocą pośrednika np. Aina.pl

Nie będzie tanio

Nowa Zelandia nie należy do najtańszych wysp. Koszty żywności, noclegów, biletów – będą nawet kilkukrotnie większe. Przygotuj się na te wydatki stosunkowo wcześniej przed swoją podróżą.

Najlepiej wynajmij samochód

Jak w temacie. Nieliczne linie kolei w Nowej Zelandii, bardzo słaba komunikacja autobusowa między miastami (góra jedno połączenie w trakcie dnia) – skłania do rozważenia opcji wypożyczenia samochodu lub jeśli np. nie pasuje nam to finansowo… wybraniu komunikacji autostopem. Jak wynika z relacji podróżników – Nowozelandczycy i sami turyści chętnie pomagają i zatrzymują się przy autostopowiczach.

Wyjeżdżasz za granicę?

Czuj się bezpiecznie i porównaj oferty 29 ubezpieczeń podróżnych.