Bezpieczeństwo w Republice Południowej Afryki. Na co uważać przed podróżą?

bezpieczenstwo-w-rpa

Wyjeżdżasz do RPA i szukasz ciekawych porad przed Twoją podróżą? Będzie ich kilka. Zapraszamy do lektury!

Bez wizy do 30 dni

Polacy mogą turystycznie przebywać w RPA bezwizowo na okres 30 dni. Co ważne – jeśli jedziecie z dziećmi – to weźcie ich akt urodzenia wraz z tłumaczeniem przysięgłym na język angielski. Wyjazd do kraju ościennego (Namibii, Mozambiku czy Botswany), a następnie powrót do RPA wlicza się w okres 30-dniowego ruchu bezwizowego i nie daje możliwości kolejnego pobytu w RPA na kolejne 30 dni.

Wybór samochodu najlepszy

Jeśli w trakcie swojej podróży chcesz zobaczyć jak najwięcej i sprawnie poruszać się po kraju – to wynajem samochodu jest koniecznością. W dużych miastach płynnie i sprawnie działa komunikacja miejska. Natomiast do wielu ciekawych turystycznie miejsc po prostu nie ma wcale żadnych połączeń. Wynająć samochód można jeszcze przed wyjazdem z Polski.

Nie zapomnij wymienić walutę

Dolary na walutę lokalną warto wymieniać jedynie w banku. Podawany kurs jest orientacyjny – ponieważ do każdej wymiany dolicza się stałą prowizję i podatek VAT. Stąd lepiej jest wymieniać większe kwoty jednorazowo.

Bez szczepienia

Nie ma obowiązku ani żadnych wymaganych szczepień przed podróżą do RPA. Występuje pewne zagrożenie dengą i inne choroby przenoszone przez komary, więc warto wziąć ze sobą repelent z deetem i nosić ciuchy z długimi rękawami wieczorami i o poranku.

Wyjeżdżasz za granicę?

Czuj się bezpiecznie i porównaj oferty 29 ubezpieczeń podróżnych.