Bezpieczeństwo w Maroku. Na co uważać przed podróżą?

bezpieczenstwo-w-maroku

Jakie są ostrzeżenia przed podróżą do Maroko? Na co uważać zanim pojedziesz do tego kraju? Przeczytaj nasze ostrzeżenia i ciesz się bezpieczną podróżą.

Kraj muzułmański

Choć Maroko jest stosunkowo liberalnym krajem, a marokańskie władze są tolerancyjne wobec przedstawicieli innych religii – to wciąż lepiej dostosuj się do panujących w tym kraju obyczajów. Spódniczki mini, czy bluzki z odkrytymi ramionami u kobiet – mogą być źle widziane. Krótkie spodenki (zarówno u mężczyzn, jak i kobiet) również nie są mile widziane. W okresie ramadanu dobrze jest powstrzymać się od spożywania posiłków w miejscach publicznych, a szczególnie alkoholu.

Szalone ulice

Piesi nie mają zbyt wielkich praw na marokańskich ulicach. Dominuje tu dźwięk klaksonów, a powszechnym zachowaniem jest zajeżdżanie drogi, czy wyprzedzenie na ciągłej. Poza miastami jest lepiej – choć i tam trzeba uważać na zwierzęta, które chętnie wychodzą na spotkanie na sam środek ulicy.

Targowanie na tle kulturowym

Znamy to z naszych polskich bazarów. Choć w Maroku targowanie się jest stałym elementem zakupów na każdym targowisku. Nie zdziw się więc, że sprzedawca zaproponuje Ci cenę dużo wyższą niż wartość samego produktu. Nie wynika to z nieuczciwości. Po prostu Marokańczycy kochają się targować! I trzeba się dostosować do tych norm i…targować się. I nie ma w tym nic dziwnego, ani niemiłego.

Złodzieje czarodzieje

Szczególnie w stolicy kraju – Marrakeszu – trzeba uważać na naciągaczy. Zaklinacze węży, goście z małpami, kobiety oferujące tatuaże z henny – chętnie nie pytając Was o zdanie, zaczną robić zdjęcia czy zażądają opłaty za usługę, której często nie chcieliście. Sytuacja jest o tyle niebezpieczna, że łatwo zostać ugryzionym przez takiego węża czy małpę (były takie przypadki). Dodatkowo narażamy się na kradzież. Stąd warto pamiętać, o odpowiednim ubezpieczeniu podróżnym z wysoką sumą bagażu podróżnego.

Wyjeżdżasz za granicę?

Czuj się bezpiecznie i porównaj oferty 29 ubezpieczeń podróżnych.