Bezpieczeństwo w Tunezji. Na co uważać przed wyjazdem?

na-co-uwazac-przed-podroza-do-tunezji

Wybierasz się do Tunezji? Przeczytaj nasze ostrzeżenie przed podróżą do tego kraju.

Trzymaj się z dala od granic

Właśnie. Tak jak w nagłówku. Podczas podróży do Tunezji lepiej nie zapuszczać się na tereny graniczne z Libią czy Algierią ze względu na wciąż dość realne zagrożenie terrorystyczne. Do stref objętych działaniami wojennymi – warto wskazać w swoim ubezpieczeniu rozszerzenie ochrony na „Pasywny udział w wojnie”.

Na ulicach bardziej po afrykańsku niż europejsku

Niestety – znane nam zasady ruchu drogowego są tutaj notorycznie łamane. Jeżdżenie pod prąd jest dla nich po prostu normalne. Stąd lepiej zachowaj ostrożność – zarówno za kółkiem, jak również przechodząc na pasach.

Pamiętaj o ubezpieczeniu

Obywatele polscy udający się do Tunezji są zwolnieni z obowiązku wizowego na okres do 90 dni. Natomiast na stronie MSZ przeczytasz, że ubezpieczenie zdrowotne jest obowiązkowe przed wyjazdem do Tunezji. Dlatego nie zapomnij o nim przed swoją podróżą i kup je on-line na Gorilo.pl

Pokochaj targowanie

Chcesz przywieźć ze sobą ciekawy prezent w normalnej cenie? Lepiej pokochaj targowanie! Zalecamy dużą asertywność – zwłaszcza w Medinie – gdzie na targach i w sklepach trzeba być bardzo asertywnym i targować się aż do samego końca. Jedna sprawa – zrób to też w granicach rozsądku. Jeśli sprzedawca chce Ci dać coś za 500 dolarów, a Ty proponujesz 20 dolarów – to możesz zostać wyzwany/a od złodzieja.

Wyjeżdżasz za granicę?

Czuj się bezpiecznie i porównaj oferty 29 ubezpieczeń podróżnych.