Bezpieczeństwo na Sri Lance. Na co uważać przed podróżą?

bezpieczenstwo-na-sri-lance

Chcesz wiedzieć na co uważać wybierając się w podróż do Sri Lanki? Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przed wyjazdem do tego kraju.

Wybór terminu podróży jest kluczowy

Może najlepiej określić termin – „kiedy nie jechać” na Sri Lankę. Od maja do września na teren całej wyspy jest pod wpływem monsunu letniego. Najlepszy okres na zwiedzanie tego kraju to okres od lutego do sierpnia.

Komar twój wróg

Przed wyjazdem na Sri Lankę nie ma obowiązku wykonania szczepień ochronnych – ale warto zastanowić się, czy nie potrzebujesz dodatkowego szczepienia. Turyści najczęściej szczepią się na dur brzuszny i WZW typu A. Ale my tutaj wspomnimy o innym problemie – malarii i dendze. Ostatni raz zachorowania na malarię na Sri Lance odnotowano w 2012 roku i Światowa Organizacja Zdrowia oświadczyła, że kraj jest wolny od tej choroby. Natomiast denga wciąż pozostaje realnym zagrożeniem. Objawami wirusa jest – wysypka, osłabienie, wymioty i wysoka gorączka. Jak się chronić przed dengą? Najlepiej kupić środki z wysoką zawartością środka DEET. Komary są niezwykle aktywne po zachodzie słońca, dlatego lepiej nosić ubrania z długimi nogawkami i rękawkami. W pokoju hotelowym – włączaj klimatyzację, zadbaj, żeby na oknach były założone moskitiery.

Pamiętaj o ubezpieczeniu

Choć, żeby wjechać na Sri Lankę nie potrzebujesz okazać ważne ubezpieczenie podróżne – to zdecydowanie warto je mieć! Wpadnij na Gorilo.pl i kup ubezpieczenie do tego kraju, aby podróżować swobodnie.

Wyjeżdżasz za granicę?

Czuj się bezpiecznie i porównaj oferty 29 ubezpieczeń podróżnych.