Otwarcia sezonu narciarskiego, na których warto być!

Może tego jeszcze nie widać za oknem, ale sezon narciarski jest coraz bliżej. Do jego otwarcia przygotowują się nie tylko sportowi entuzjaści, ale również i wielkie ośrodki narciarskie w całej Europie. Każdy z nich ma swój sposób na to, aby rozpocząć białe szaleństwo z wielkim hukiem.
otwarcia-sezonu-narciarskiego

Wielu doświadczonych narciarzy podkreśla to jak bardzo różni się atmosfera na stokach poza granicami Polski. Te wydarzenia są doskonałym momentem, aby skosztować esencję właśnie tego wspaniałego klimatu wydarzeń sportowych i celebracji. Każde z tych “otwarć” daje wielką dawkę emocji i nikt nie powiedział, że sezon narciarski można otwierać tylko raz!

Ischgl Ski Opening

Ten tyrolski ośrodek znany jest z ogromnych koncertów na świeżym powietrzu. W poprzednich latach rozpoczynano tu sezon od występów artystów takich jak Jason Derulo, Elton John, Katy Perry, Rihanna, Pink czy Robbie Williams. W tym roku, 30.11.2019, wystąpi niemiecka grupa Seeed.
Oprócz muzycznego show organizatorzy przewidują testy najnowszego sprzętu narciarskiego i snowboardowego, otwarcie dwóch nowych wyciągów krzesełkowych z podgrzewanymi siedzeniami i osłoną przed wiatrem. No i oczywiście 239 kilometrów tras narciarskich!

Pamiętaj, by rozpoczęcie nie okazało się od razu zakończeniem sezonu. Odpowiednie przygotowanie fizyczne i ubezpieczenie na wyjazd za granicę to podstawa. Wpadnij na Gorilo.pl i sprawdź ceny ubezpieczeń na narty.

Val Thorens – La Grande Première

Jak co roku weekend otwarcia sezonu w Val Thorens jest oficjalnym początkiem sezonu narciarskiego we Francji. Te dwa dni są niesamowitą okazją dla entuzjastów nowinek technicznych w narciarstwie i snowboardzie, gdyż producenci udostępniają tu do testów swój najnowszy sprzęt całkowicie za darmo. Produkty te zostaną sprawdzone nie tylko przez amatorów, ale także przez profesjonalistów w licznych zawodach narciarski i snowboardowych. Oczywiście, całe 330 kilometrów tras będzie gotowych do użytku dla każdego. Oprócz tego do dyspozycji będą: 

  • mini snow park
  • poduszka do lądowań z wysokich skoków
  • trampolina do Snowscoot’a

Oprócz sportowych emocji nie zabraknie również dobrej muzyki i kolorowych koktajli! Wszystko to już 23.11.2019!

Obergurgl–Hochgurgl Ski Opening

Położony na wysokości ponad 3000 metrów n.p.m ośrodek już w środku jesieni może pochwalić się dobrymi warunkami śnieżnymi. Jest to odpowiednie miejsce, aby zacząć sezon narciarski jak najwcześniej. Nastąpi to 13.11.2019 i będzie trwało aż do 23.11, z jednym dniem przerwy – 18.11. 

W tym czasie na stokach Obergurgl–Hochgurgl będzie się wiele dziać! 

Na miejscu czekają nie tylko liczne koncerty i wydarzenia kulturowe. Będą prowadzone szkolenia narciarskie przez instruktorów lokalnej szkółki narciarskiej. To okazja do testowania nowego sprzętu narciarskiego i snowboardowego. 

Najhuczniejsza z imprez wystartuje 15.11.19 w Winter Palace i będzie to The Winter Opening Party. Organizatorzy przewidują start o godzinie 21:00.

Zillertal Arena Ski and Snowboard Season Opening

Organizatorzy chcą rozpocząć sezon w tym tyrolskim ośrodku czterema dniami imprez i wydarzeń na pięknie przygotowanych stokach. Początek eventu przewidziany jest w piątek, 13.12.2019, kiedy to odbędzie się powitalna impreza w samym sercu Gerlos. Przez następne dnie organizowane będą otwarte lekcje narciarstwa i snowboardu (na które wystarczy się wcześniej zapisać), a także koncerty każdego dnia wieczorem. Ciekawostką jest, że przez cały cztery dni rozdawane będzie darmowe piwo i grzane wino.

Wydarzenie to kończy się imprezą pożegnalną w poniedziałek, 16.11.19, zaczynającą się o godzinie 15:00.

Wyjeżdżasz za granicę?

Czuj się bezpiecznie i porównaj oferty 29 ubezpieczeń podróżnych.