Ubezpieczenie turystyczne do Maroka

ubezpieczenie-do-maroko

Jakie powinno być dobre ubezpieczenie turystyczne do Maroko? Jak wysokość sumy ubezpieczenia kosztów leczenia powinna być na wyjazd do tego kraju? O tym wszystkim dowiesz się z naszej artykułu!

Jak wysokie ubezpieczenie kosztów leczenia do Maroko?

Maroko to jeden z krajów, do którego my Europejczycy – jeździmy bardzo chętnie. Trzeba mieć jednak na uwadze, że jest to państwo afrykańskie, dlatego cena sumy ubezpieczenia kosztów leczenia powinna być odpowiednio wysoka. Rekomendujemy, aby przed podróżą do Maroko wykupić polisę z sumą ubezpieczenia KL o wysokości 300 000 zł wzwyż. Dlaczego? W kosztach leczenia zawiera się informacja o kosztach transportu medycznego na terenie danego kraju oraz kosztów transportu medycznego do Polski. Z ubezpieczenia kosztów leczenia pokrywa się również: koszty badań, lekarstw czy wszelkich zabiegów – na które w razie potrzeby trzeba być gotowym.

Pamiętaj – jeśli leczysz lub leczyłeś się na chorobę przewlekłą (nadciśnienie, choroby zwyrodnieniowe etc.) nie zapomnij o wskazaniu rozszerzenia ochrony na choroby przewlekłe. Na Gorilo.pl pokazujemy również, którzy ubezpieczyciele w kosztach leczenia uwzględniają ochronę na chorobę przewlekłą.

Czy warto ubezpieczyć bagaż?

Choć przestępczość pospolita to niewielki problem w Maroku, to wciąż w dużych miastach turystycznych łatwo paść ofiarą rabunku. Co zrobić, żeby dobrze ubezpieczyć swój portfel, czy cenny aparat przed kradzieżą? Najlepiej zadbać o ubezpieczenie bagażu podróżnego. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o ubezpieczeniu bagażu podróżnego tzn. jaki jest jego zakres oraz kiedy zadziała – wpadnij na Gorilo.pl i porównaj oferty wybranych ubezpieczycieli w podanej przez nas tabeli.

Co z pozostałymi składowymi polisy?

Ubezpieczenie OC (ochrony cywilnej) chroni na wypadek przykrych konsekwencji nieumyślnego wyrządzenia szkody osobie trzeciej lub jej rzeczy. Przyda się ono na wypadek np. zalania mieszkania gospodarza, u którego nocujemy podczas podróży do Maroka. Jeśli planujecie wyjazd rodzinny – to warto przemyśleć, czy w polisie turystycznej dla naszego malucha nie warto wskazać właśnie wyższego ubezpieczenia OC. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Ubezpieczenie NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków) – poniekąd jak sama nazwa wskazuje – chroni nas na wypadek, w którym u ubezpieczonego dochodzi do trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Aktywny wyjazd do Maroka a ubezpieczenie

Maroko to prawdziwy raj dla miłośników sportów wodnych. Miłośnicy deski – surferzy, windsurferzy i kitesurferzy czy nurkowie – mają do dyspozycji ponad 3000 km wybrzeża. Obojętnie jaką aktywność wybierzesz, pamiętaj aby znalazła się w rozszerzeniu ochrony Twojej polisy.

Wyjeżdżasz za granicę?

Czuj się bezpiecznie i porównaj oferty 29 ubezpieczeń podróżnych.