Ubezpieczenie turystyczne na rok i pół roku – czy warto?

ubezpieczenie-na-roczną-podróż

Polisa roczna i półroczna na zagraniczną podróż jest świetną opcją dla osób, które właśnie wybierają się w dłuższy wyjazd, często do kilku krajów i szukają odpowiedniego ubezpieczenia, które zapewni im kompleksową ochronę.

Czy bardziej opłaca się kupować kilka pojedynczych polis na wyjazd do kilku krajów? A może lepiej zaopatrzyć się w jedną polisę roczną lub półroczną? Aby dowiedzieć się, czy warto zakupić ubezpieczenie podróżne na cały rok lub pół roku – postanowiliśmy przeanalizować oferty, których tego rodzaju polisy są dostępne i można je kupić na stronie Gorilo.pl

Ubezpieczenie Roczne i Półroczne Signal Iduna – jaki chroni?

Signal Iduna, oprócz popularnych ubezpieczeń turystycznych, oferuje ubezpieczenia turystyczne na rok i na pół roku. Można zakupić je w dwóch wariantach – na całą Europę lub na cały świat.

W zależności od wariantu przysługują konkretne kwoty za poszczególne składowe ubezpieczenia. Co istotne, polisa ubezpiecza na wiele wyjazdów w trakcie rocznego okresu ubezpieczenia, każdy na maksymalnie 60 dni podróży w danym kraju.

Polisa „Plus” Signal Iduna zawiera:

 • koszty leczenia i assistance (w tym m.in.: leczenie ambulatoryjne, koszty pobytu w szpitalu, transport do szpitala, transport powrotny chorego do kraju) – do 213 000 zł
 • assistance – pomoc tłumacza oraz pomoc prawna – TAK
 • koszty ratownictwa medycznego – do 25 000 zł
 • następstwa nieszczęśliwych wypadków – do 30 000 zł
 • odpowiedzialność cywilna – do 255 000 zł
 • bagaż podróżny – do 2 000 zł
 • ochrona po spożyciu alkoholu w podróży – TAK

Ubezpieczenie roczne na zagraniczną podróż z Singal Iduna – czy warto?

Pokrótce przeanalizujmy. Czego nie znajdziemy w polisie Plus Signal Iduna? Ochrony na choroby przewlekłe uwzględnionej w kosztach leczenia. Jeśli zależy nam na tej ochronie, należy dokupić stosowną zwyżkę. Dużym plusem jest ochrona assistance, czy ochrona na działania pod wpływem alkoholu podczas podróży – w cenie polisy.

Naturalnie, ubezpieczenie roczne i półroczne od Signal Iduna można dostosowywać według własnych potrzeb. Przykładowo filtrować i zawężać zakres (o wysokość ubezpieczenia NNW lub odejmując ubezpieczenie OC czy ubezpieczenie bagażu) lub poszerzać o uprawiane sporty czy ryzyko wynikające wynikające z aktów terroryzmu i działań wojennych.

Ubezpieczenie Roczne i Półroczne Ergo – jak chroni?

Ergo oferuje ubezpieczenia na wiele wyjazdów w trakcie rocznego okresu ubezpieczenia, każdy na maksymalnie 40 dni podróży. Podobnie jak polisę od Signal Iduna można kupić wariant z ochroną na terenie całej Europy lub na cały świat. Co znajdziemy w przykładowej polisie długoterminowej Ergo?

Polisa „TIP Plus” Ergo zawiera:

 • koszty leczenia i assistance (w tym m.in.: leczenie ambulatoryjne, koszty pobytu w szpitalu, transport do szpitala, transport powrotny chorego do kraju) – do 170 000 zł
 • ochrona w razie zaostrzenia objawów chorób przewlekłych – TAK – do wysokości kosztów leczenia
 • assistance – pomoc tłumacza oraz pomoc prawna – NIE
 • koszty ratownictwa medycznego – do 21 000 zł
 • następstwa nieszczęśliwych wypadków – do 30 000 zł
 • odpowiedzialność cywilna – do 213 000 zł
 • bagaż podróżny – do 1 200 zł
 • ochrona po spożyciu alkoholu w podróży – NIE

Polisa długoterminowa Ergo – czy warto?

Jak widać w przedstawionym powyżej zestawieniu w polisach od Ergo nie znajdziemy ochrony po spożyciu alkoholu. Dodatkowo ubezpieczyciel zapewnia ochronę assistance w wybranych polisach. Dużym plusem jest ochrona w skutek zaostrzenia choroby przewlekłej wliczona w koszty leczenia, czego nie było np. w polisie od Singal Iduna. Podobnie jak standardowych ubezpieczeniach podróżnych, tak w rocznych i półrocznych od Ergo możemy zawężać lub poszerzać zakres ochrony.

Podsumowanie

Czy warto kupować ubezpieczenie podróżne na rok lub pół roku?

Oczywiście, ale jak każde oferty, te mają swoje plusy i minusy. Zakup ubezpieczenia na roczną podróż zagraniczną to duża oszczędność czasu. Co poza tym? To świetna opcja dla osób, które wiedzą, że wybierają się na long trip. Również dla tych, którzy w ciągu roku często podróżują biznesowo i prywatnie za granicę. Minusem ubezpieczenia podróżnego rocznego i półrocznego jest na pewno ograniczona liczba ofert.

Stąd najlepszym rozwiązaniem będzie wcześniejsza kalkulacja i porównanie co bardziej nam się opłaca finansowo. Czy kilka indywidualnie dopasowanych ubezpieczeń podróżnych, czy jedno na rok lub pół roku. Wejdź na Gorilo.pl i zobacz, co najlepiej Ci pasuje.

Wyjeżdżasz za granicę?

Czuj się bezpiecznie i porównaj oferty 29 ubezpieczeń podróżnych.