Bezpieczeństwo w Szwajcarii. Na co uważać przed podróżą?

na-co-uwazac-w-Szwajcarii

Ostrzegamy, co może spotkać Cię w trakcie pobytu w Szwajcarii, tak aby nic Cię nie zaskoczyło w podróży.

Obcy pod szczególnym nadzorem

Szwajcarzy są dość nieufni i ostrożni w stosunku do obcych, zwłaszcza mieszkańców małych miejscowości. Dlatego zdarza się, że proszą policję o sprawdzanie kto się kręci po ich osiedlu. Jeśli w trakcie zwiedzania wylegitymuje Cię policja, nie przejmuj się, to zazwyczaj zwykła formalność.

Bardzo wysokie koszty leczenia

Opieka medyczna jest na wysokim poziomie, ale koszty leczenia w Szwajcarii do najniższych nie należą. Przeciętna cena pobytu dobowego w szpitalu wynosi ok. 800 CHF. Wizyta lekarska kosztuje z kolei od 100 do 300 CHF. Dlatego, aby uniknąć kosmicznych wydatków w przypadku problemów zdrowotnych, Ministerstwo Spraw Zagranicznych doradza, aby przed wyjazdem zaopatrzyć w kartę EKUZ oraz dodatkowo zakupić odpowiednią polisę ubezpieczeniową. Ceny ubezpieczeń turystycznych do Szwajcarii możesz porównać Gorilo.pl

Kręte drogi, nie dla każdego

Jeżeli jesteś początkującym kierowcą lub nie czujesz się pewnie za kółkiem i przerażają Cię przejażdżki po serpentynach, zastanów się dobrze nad jazdą samochodem do Szwajcarii. Większość dróg w tym kraju charakteryzuje się dużą liczbą zakrętów i stromych wzniesień.

Wyjeżdżasz za granicę?

Czuj się bezpiecznie i porównaj oferty 29 ubezpieczeń podróżnych.