3 pomysły na aktywny wypoczynek w Szwajcarii

3-pomysly-na-aktywny-wypoczynek-w-Szwajcarii

Planujesz wyjazd do Szwajcarii i chcesz spędzić ten czas aktywnie? Mamy kilka propozycji na to, jak przyjemnie odpocząć podczas zagranicznego wyjazdu.

Zawroty głowy w koronach wysokich drzew

W Matten bei Interlaken możesz również zaszaleć w parku linowym „Vertical Rush”. Tyrolka, bezwładne spadanie i inne zabawy gwarantujące dopływ adrenaliny – każdy znajdzie coś dla siebie. A wszystko odbywa się mniej więcej 20 metrów nad ziemią. Może dosłownie zakręcić się w głowie.

Kajakiem po jeziorach

Do Szwajcarii warto się wybrać nie tylko ze względu na przepiękne górskie krajobrazy i najbardziej znaną na świecie mleczną czekoladę, ale również dlatego, że jest ona wodną wieżą Europy. W Szwajcarii znajduje się aż… 7000 jezior, co daje nieskończone możliwości wszystkim fanom aktywnego wypoczynku. To miejsce jest wprost stworzone, żeby odbyć tam kilkudniowy spływ kajakowy po rzekach i jeziorach.

Wspinaczka po lodospadach

A może chcesz się nauczyć bezpiecznego obchodzenia z linami, czekanami i klinami? Wybierz szkolenie w Matten bei Interlaken, organizowane przez przewodników ze Swiss Alpines Guides. Kulminacyjnym punktem jest z opuszczenie się do głębokiej błękitnej lodowcowej szczeliny i następująca po nim wspinaczka po lodowcu. Wcześniejsze doświadczenie nie jest wymagane. Własny sprzęt również nie jest konieczny, więc każdy może spróbować. Szkolenia odbywają się codziennie, od czerwca do października, w godzinach od 8.30 do 17.

Wyjeżdżasz za granicę?

Czuj się bezpiecznie i porównaj oferty 29 ubezpieczeń podróżnych.