Najciekawsze kurorty narciarskie we Włoszech – ranking Gorilo.pl

Słoneczna Italia zawsze będzie utożsamiana z piaszczystymi plażami i wodami Morza Śródziemnego. Niemniej istnieje spora grupa turystów, którzy kierują wzrok w zupełnie inne rejony Włoch.
Szukasz miejsca do wyjazdu do narty? Poznaj najlepsze miejscówki we Włoszech.

Słoneczna Italia zawsze będzie utożsamiana z piaszczystymi plażami i wodami Morza Śródziemnego. Niemniej istnieje spora grupa turystów, którzy kierują wzrok w zupełnie inne rejony Włoch. Ośnieżone szczyty w Alpach jedynie czekają na to, aby przyciągnąć do siebie turystów lubujących się w sportach zimowych. Włochy już od wielu lat słyną ze znakomitych kurortów turystycznych, a ośrodki narciarskie nie są tutaj wyjątkiem.

Przed wyjazdem za granicę nie zapomnij o zakupie dobrej polisy na narty. Możesz to zrobić na Gorilo.pl

Val Gardena

Jeżeli w danym kurorcie odbywają się zawody w profesjonalnym narciarstwie, trudno wyobrazić sobie lepszą rekomendację. Tak właśnie jest w przypadku ośrodka narciarskiego Val Gardena. Dolina położona w masywie Dolomitów stanowi prawdziwe centrum sportów zimowych. Ponad 170 kilometrów tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, a do tego niespełna 100 kilometrów tras przeznaczonych do narciarstwa biegowego. Każdy turysta żądny wrażeń i dobrej zabawy na stoku będzie zachwycony wizytą w opisywanym ośrodku. Val Gardena oferuje także dostęp do innych obiektów sportowych, takich jak: lodowiska, hale sportowe oraz baseny.

Cortina D’Ampezzo

Jednym z najbardziej charakterystycznych i popularnych ośrodków narciarskich we Włoszech jest Cortina D’Ampezzo. Bliskie sąsiedztwo masywów skalnych sprawia, że wymagający narciarze mogą spróbować swoich sił na stromych stokach, które gwarantują sporą dawkę adrenaliny. Oczywiście Cortina D’Ampezzo sprawdzi się także jako miejsce wypoczynku dla rodzin z dziećmi, gdyż w kurorcie znajduje się także wiele łagodnych tras zjazdowych, a także liczne atrakcje turystyczne. Goście wyczerpani aktywnością fizyczną mogą spędzić czas na wizytach w lokalnych muzeach, choć miłośnicy dobrej zabawy prędzej skierują swoje kroki w stronę licznych dyskotek oraz klubów. Niestety, wyjątkowa popularność kurortu powoduje, iż ceny poszczególnych usług mogą być dość wysokie.

Val di Fiemme

Miejsce będące mekką miłośników narciarstwa i innych sportów zimowych. Niemniej Val di Fiemme sprawdza się nie tylko jako miejsce do zorganizowania zawodów w narciarstwie, gdyż ośrodek jest równie dobrze przygotowany do przyjęcia turystów. W urokliwej dolinie znajduje się 150 kilometrów tras biegowych i kilkadziesiąt tras zjazdowych o łącznej długości wynoszącej nieco ponad 140 kilometrów. Cykliczne organizowanie zawodów sportowych w Val di Fiemme sprawiło, że ośrodek posiada znakomicie rozbudową infrastrukturę oraz bazę noclegową. Malownicze miasteczka położone w obrębie doliny zapewniają turystom nocleg i szybki dostęp do wybranych tras narciarskich. Warto podkreślić, że Val di Fiemme to część olbrzymiego kompleksu ,,Dolomiti Superski”, dzięki czemu możliwości oferowane przez kurort powinny zaspokoić oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów.

Livigno

W Lombardii znajduje się kilka popularnych ośrodków narciarskich, spośród których najbardziej znanym miejscem jest Livigno. Kurort zachowany w nieco bardziej kameralnym stylu, przez co cieszy się dużym zainteresowaniem turystów o mniejszych oczekiwaniach. Oczywiście Livigno posiada ponad 100 kilometrów tras zjazdowych, natomiast oferta dla biegaczy jest skromniejsza, gdyż trasy biegowe zostały wytyczone na odcinku ledwie 30 kilometrów. Ośrodek będzie idealną propozycją dla rodzin z dziećmi oraz par, natomiast ludzie poszukujący ekstremalnych doznań mogą odczuć lekki niedosyt.

Madonna di Campiglio

Ośrodki narciarskie położone w Dolomitach są doskonale znane turystom, którzy wyjątkowo chętnie udają się do miasteczka Madonna di Campiglio. Kurort zlokalizowany w Trydencie jest popularny z kilku względów. Po pierwsze, miłośnicy mocnych wrażeń mogą spróbować swoich sił na lokalnej trasie zjazdowej, która została wytyczona przez organizację FIS jako arena rywalizacji profesjonalnych narciarzy w slalomie. Duża dawka adrenaliny podczas przejazdu jest gwarantowana. Po drugie, Madonna di Campiglio posiada także szereg łagodniejszych tras, dzięki czemu kurort będzie odpowiedni dla mniej doświadczonych narciarzy i snowboardzistów. Po trzecie, ośrodek uchodzi za dość luksusowe miejsce, a po zmroku miasto tętni życiem, ponieważ turyści tłumnie odwiedzają lokalne dyskoteki i restauracje. Jeżeli wysokie ceny nie stanowią dla kogoś problemu, wyjazd do Madonna di Campiglio będzie doskonałym wyborem.

Wyjeżdżasz za granicę?

Czuj się bezpiecznie i porównaj oferty 29 ubezpieczeń podróżnych.