3 ciekawe sporty do uprawiania w Gruzji

3-sporty-idealne-dla-podrozujacych-do-Gruzji

Chcesz spędzić miło i aktywnie czas w Gruzji? Mamy dla Ciebie propozycję, które sporty szczególnie warto rozważyć w podróży do Gruzji.

Szaleństwo na gruzińskich stokach

Gruzja zyskuje coraz większą popularność wśród miłośników sportów zimowych. W tym kraju są dwa ośrodki narciarskie o międzynarodowym standardzie — Gudauri i Bakuriani. Oferują one trasy dopasowane do wszystkich poziomów umiejętności oraz posiadają bardzo dobrą infrastrukturę i bazę hotelową.

Trekking na Kazbek, czyli górę Prometeusza

Kazbek to niewątpliwie najbardziej malownicza góra w Gruzji. Sięgający 5033 m n.p.m. wygasły wulkan to jeden z najwyższych szczytów Kaukazu. Kazbek związany jest z gruzińską wersją mitu o Prometeuszu, który po tym jak ukradł bogom ogień i podarował go ludziom, za karę został przykuty do skał wulkanu. Planując wyprawę w wysokie góry Kaukazu pamiętaj jednak o zachowaniu szczególnej ostrożności. Niezbędnym wyposażeniem będą raki i czekan. Warto też zadbać o miejscowego przewodnika.

Rafting w Pshavi’s Aragvi

Dzika górska rzeka i przepiękny górski krajobraz – to idealne miejsca na spływ górskim szlakiem. 17 kilometrowa trasa o drugim stopniu trudności będzie w stanie dostarczyć wrażeń niemal każdemu. Jeśli to okaże się niewystarczające, to wyprawy o najwyższym stopniu trudności organizowane są również Swanetii na rzekach Kura oraz Enguri.

Wyjeżdżasz za granicę?

Czuj się bezpiecznie i porównaj oferty 29 ubezpieczeń podróżnych.