Kitesurfing i windsurfing z rodziną. Portugalia, Hiszpania czy może Włochy – gdzie zacząć?

najlepsze-miejsca-na-surifng-z-dzieckiem

Czasami trudno wybrać – leżenie na plaży z rodziną czy aktywne spędzanie czasu realizując pasje. Na szczęście nie trzeba wybierać. Basen Morza Śródziemnego jest bogaty w miejsca, w których możemy połączyć sportowe emocje z rodzinnym odpoczynkiem. Oto kilka miejsc, które warto odwiedzić nie tylko po to by doskonalić umiejętności, ale także, aby świetnie spędzić czas z rodziną!

Sardynia, Włochy

  1. Średnia cena noclegu (2+1): 135€
  2. Koszt ubezpieczenia z OC podczas uprawiania sportów: ok. 163zł (za 3 osoby) – wpadnij na Gorilo.pl i wybierz najlepsze ubezpieczenie podróżne na zagraniczny trip z rodziną

Olśniewająca włoska wyspa – Sardynia – jest idealnym miejscem do spędzenia czasu z rodziną, a także poświęceniu się swojej pasji. Lokalni usługodawcy pomyśleli o zakwaterowaniu, które jest przyjazne rodzinom. Dodatkowo plaże i szkółki sportów wodnych są w wygodnej odległości. Zatoki i płytka woda doskonale nadaje się do nauki sportów wodnych. Akwen wodny podzielony jest też również na strefy dedykowane każdemu ze sportów tak, aby nie przeszkadzać sobie nawzajem. Oprócz doskonałych warunków do pływania są też idealne warunki do leżenia. Długie pasma złocistego piasku pozwalają tej drugiej połówce oglądać wyczyny pozostałych członków rodziny na wodzie podczas wchłaniania cennych promieni słonecznych. 

Co poza surfingiem?

Poza sportami (do których leżenie plackiem też się zalicza) można poznać bogatą historię wyspy i piękno otaczającej natury. Liczne dzikie zatoczki i zakątki pokazują jak piękne jest to miejsce. Można również zwiedzić, to co kryje się pod powierzchnią wody i nauczyć się nurkowania. Dosłownie pełen pakiet. Jednym z miejsc, które ukazuje majestat natury jest Cala Goloritze, gdzie woda przybiera niesamowicie turkusowy kolor.

Faro, Portugalia

  1. Średnia cena noclegu (2+1): 127€
  2. Koszt ubezpieczenia z OC podczas uprawiania sportów: ok. 185 zł (za 3 osoby)

Obszar ten ma coś do zaoferowania dla każdego. Entuzjaści sportów wodnych mogą liczyć na bezpieczne do nauki miejsce, nawet ci najmłodsi. Wiele możliwości zakwaterowania znajduje się niemalże nad samym brzegiem. Zwłaszcza, że dojście do plaży nie zajmuje wiele czasu.

Słonecznych dni jest tutaj aż 300 dni w roku. Dzięki temu temperatura wody rzadko kiedy przekracza poniżej 15 stopni C. 

Gdy nie ma wiatru lub rodzina w końcu ściągnie nas siłą z deski można oddać się wielu innym zajęciom. Sam spacer po tym obszarze daje wiele przyjemności i emocji ze względu na unikalne formacje skalne. Częstym wyborem są również tenis, jazda na rowerze, pilates, golf czy SUP. Dystrykt Faro bogaty jest także w zabytki, takie jak Katedra Faro czy Kaplica Kości. W szczególności warto zobaczyć również park przyrody Ria Formosma.

Lo Stagnone, Sycylia, Włochy

  1. Średnia cena noclegu (2+1): 130€
  2. Koszt ubezpieczenia z OC podczas uprawiania sportów: 163zł (za 3 osoby)

Dla tych, którzy chcą mieć pewność, że trafią na odpowiedni do surfowania wiatr – dobrym celem podróży jest właśnie Lo Stagnone. Mieszkańcy chwalą się, że prawie 300 dni w roku są tu warunki do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu. Zachęcającym jest również bardzo duży akwen płytkiej wody, gwarantujący bezpieczeństwo i wygodę podczas pływania. 

Warunki te pozwalają zaspokoić zachcianki pływających na każdym poziomie – od początkujących, po speców od freestyle’u. Na miejscu jest wiele szkółek i możliwości zakwaterowania, a sezon trwa tu od marca do listopada.

Poza sportami wodnymi warto również tu “odhaczyć” wizytę chociażby w parku archeologicznym Dolina Świątyń, miasto Palermo lub bajkowe Sali w Trapani. Po drugiej stronie wyspy znajduje się również majestatyczny wulkan Etna.

Tel Awiw, Izrael

  1. Średnia cena noclegu (2+1): 145€
  2. Koszt ubezpieczenia z OC podczas uprawiania sportów: 186 zł (za 3 osoby)

Nie jest to idealny wakacyjny cel podróży dla miłośników wiatru i wody. Niestety w okresie letnim cała plaża w stolicy Izraela dostępna jest tylko i wyłącznie dla leżących i pływających wpław turystów. Kitesurfing i windsurfing jest całkowicie zabroniony w lipcu i sierpniu. Niewielka strata, gdyż w tych miesiącach wiatr jest dość niesprzyjający. Ilość ludzi w wodzie i na plaży również odpycha. Na szczęście poza latem jest tu i tak zdecydowanie cieplej niż w Polsce. Zazwyczaj nie potrzebna jest nawet pianka, jedynie zimą.

Niestety przy głównej plaży Tel Awiwu w okresie wiosennym (od kwietnia do czerwca) i jesiennym (wrzesień i październik) uprawianie sportów wodnych jest zabronione w piątki, soboty i święta. Na szczęście w pozostałe dni możemy liczyć na świetną pogodę, umiarkowanie silny wiatr (przeciętnie 20 węzłów) i płaską powierzchnię wody

Poza uprawianiem sportów wodnych Tel Awiw jest również świetnym miejscem do relaksowania się i odpoczynku z rodziną. Jako stolica ma on w sobie wiele atrakcji turystycznych, które warto odwiedzić, np. Bazar Karmel, Park ha-Jarkon – park z ogrodem botanicznym, Muzeum Sztuki, czy Port Jaffa. Odwiedzając to miejsce poza sezonem letnim możemy liczyć na rodzinny spokój i lepsze ceny.

Tarifa, Hiszpania

  1. Średnia cena noclegu (2+1): 115€
  2. Koszt ubezpieczenia z OC podczas uprawiania sportów: ok. 186 zł (za 3 osoby)

Niekwestionowana stolica sportów wiatrowych w Europie. Wiatr termiczny, zwany przez lokalnych mieszkańców “Levante”, sprawia, że bardzo długą panują tu idealne warunki do łapaniu wiatru w pędnik czy latawiec. Organizatorzy wycieczek do Tarify chwalą to miejsce mówiąc, że ponad 300 dni w roku jest tu niesamowicie ciepło i wietrznie. Podkreślają nawet, że temperatura wody jest bardzo zachęcająca do stałego pływania. 

Wraz z popularnością i wspaniałymi warunkami idą w parze również atrakcje. Tarifa jest przygotowana na turystów wszelkiej maści, nie tylko tych pływających. Smaczna kuchnia śródziemnomorska i bogate życie nocne zapraszają do odwiedzania. Popularnymi atrakcjami są tutaj rejsy statkiem, podczas których zobaczyć można pluskające się delfiny czy wieloryby. Niepowtarzalne jest również stare miasta z tradycyjnymi budynkami.

Najlepszy wiatr znajdziemy tu w okresie między czerwcem i październikiem, czasem pojawią się również z nim i wysokie fale.

Wyjeżdżasz za granicę?

Czuj się bezpiecznie i porównaj oferty 29 ubezpieczeń podróżnych.