3 ciekawe sporty do uprawiania w Gruzji

3-sporty-idealne-dla-podrozujacych-do-Gruzji

Chcesz spędzić miło i aktywnie czas w Gruzji? Mamy dla Ciebie propozycję, które sporty szczególnie warto rozważyć w podróży do Gruzji.

Szaleństwo na gruzińskich stokach

Gruzja zyskuje coraz większą popularność wśród miłośników sportów zimowych. W tym kraju są dwa ośrodki narciarskie o międzynarodowym standardzie — Gudauri i Bakuriani. Oferują one trasy dopasowane do wszystkich poziomów umiejętności oraz posiadają bardzo dobrą infrastrukturę i bazę hotelową.

Trekking na Kazbek, czyli górę Prometeusza

Kazbek to niewątpliwie najbardziej malownicza góra w Gruzji. Sięgający 5033 m n.p.m. wygasły wulkan to jeden z najwyższych szczytów Kaukazu. Kazbek związany jest z gruzińską wersją mitu o Prometeuszu, który po tym jak ukradł bogom ogień i podarował go ludziom, za karę został przykuty do skał wulkanu. Planując wyprawę w wysokie góry Kaukazu pamiętaj jednak o zachowaniu szczególnej ostrożności. Niezbędnym wyposażeniem będą raki i czekan. Warto też zadbać o miejscowego przewodnika.

Rafting w Pshavi’s Aragvi

Dzika górska rzeka i przepiękny górski krajobraz – to idealne miejsca na spływ górskim szlakiem. 17 kilometrowa trasa o drugim stopniu trudności będzie w stanie dostarczyć wrażeń niemal każdemu. Jeśli to okaże się niewystarczające, to wyprawy o najwyższym stopniu trudności organizowane są również Swanetii na rzekach Kura oraz Enguri.

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on vk
VK
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Wyjeżdżasz za granicę?

Czuj się bezpiecznie i porównaj oferty 29 ubezpieczeń podróżnych.