Ubezpieczenie turystyczne do Szwajcarii

ubezpieczenie-turystyczne-do-Szwajcarii

Szukasz najlepszego ubezpieczenia turystycznego do Szwajcarii? Zobacz, co warto uwzględnić kupując polisę do tego kraju.

Wysoka suma KL to podstawa

Planując zakup ubezpieczenia podróżnego do Szwajcarii warto mieć wzgląd na fakt, że koszty leczenia w tym kraju są jedynymi z najwyższych w Europie. Stąd dobra polisa do Szwajcarii to taka, która ubezpieczenia nas na sumę KL 300 000 zł na cały okres pobytu. Jeśli planujesz dodatkowo uprawiać dużo aktywności fizycznej – np. dużo się wspinać, jeździć po górach na rowerze – tym bardziej zainwestuj w polisę z wysoką sumą kosztów leczenia. Co jeszcze powinno znaleźć się w ubezpieczeniu podróżnym do tego kraju? Warto pamiętać o odpowiednim ubezpieczeniu następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Okaże się ono pomocne w razie trwałego uszczerbku na zdrowiu. Warto również rozważyć zakup ubezpieczenia ochrony cywilnej, które może okazać się pomocne w przypadku nieumyślnego wyrządzenia szkody na osobie trzeciej lub jej rzeczy (OC).

Karta EKUZ chroni jej posiadaczy – podróżnych ubezpieczonych w polskim NFZ, jednak w ograniczonym stopniu. Jak można przeczytać na stronie NFZ: – EKUZ nie zapewnia pokrycia kosztów transportu medycznego do Polski oraz obowiązujących w Szwajcarii opłat za świadczenia medyczne. Czym są te opłaty za świadczenia? Nawet posiadając kartę EKUZ przyjdzie nam zapłacić za samą poradę u lekarza ogólnego ok. 92 CHF (to ponad 350 zł). Bez ważnego dokumentu potwierdzającego posiadanie ubezpieczenia – trzeba zapłacić nawet 800 CHF (ponad 3 100 zł) za samą dobę w szpitalu w Szwajcarii… do tego dochodzą oczywiście koszty badań, leków, zabiegów etc.

Porównaj ceny ubezpieczeń turystycznych do Szwajcarii na Gorilo.pl

Aktywność w Szwajcarii

Szwajcarskie Alpy wprost zachęcają turystów do aktywności! Wśród najchętniej wybieranych przez podróżnych sportów w Szwajcarii można wymienić: trekking czy kajakarstwo. Niezwykle popularne są także sporty zimowe: takie jak narciarstwo czy snowboard. Tutaj nasza uwaga: pamiętaj, aby wybierając polisę turystyczną do Szwajcarii uwzględnić w niej sport, który zamierzasz uprawiać. Pamiętaj, że jeśli ucierpisz na trasie w górach, a nie będziesz mieć ważnego dokumentu z ubezpieczeniem ze zwyżką – za ratownictwo górskie przyjdzie Ci zapłacić samemu.

Wyjeżdżasz za granicę?

Czuj się bezpiecznie i porównaj oferty 29 ubezpieczeń podróżnych.