Ubezpieczenie na podróż po Polsce. Czy warto?

ubezpiecznie-nnw-w-Polsce

Ubezpieczenie na podróż po Polsce. Luksus, fanaberia czy inwestycja w siebie? Chociaż większość Polaków ma dostęp do publicznej opieki zdrowotnej, to warto przemyśleć, o dodatkowej ochronie na wyjazd. O tym, dlaczego warto od zacząć ubezpieczać swoją podróż w polskie Tatry czy wypad na kajak na Mazuryprzeczytacie właśnie w tym artykule!

Jak działa ubezpieczenie na podróż po Polsce?

Co różni ubezpieczenie podróżne, które kupujemy na zagraniczny wyjazd, a ubezpieczenie na podróż po kraju? W przypadku polisy kupowanej na zagraniczną podróż podstawę stanowi ubezpieczenie kosztów leczenia.

Ubezpieczenie na podróż po Polsce obejmuje przede wszystkim ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (w skrócie NNW). Czego dotyczy ubezpieczenie NNW? Sytuacji, podczas których w trakcie naszej podróży doznamy trwałego uszczerbku na zdrowiu. Wtedy możemy ubiegać się o pokrycie kosztów za poniesione straty – ból, dyskomfort czy doznane cierpienie.

Ubezpieczenie NNW na podróż po Polsce – jak chroni? Ile kosztuje?

Ceny ubezpieczeń NNW w podróż wahają się od około 1,20 zł do 14 zł za 1 dzień ubezpieczenia. Naturalnie, zazwyczaj im wyższa cena, tym większy zakres ochrony.

Na przykładzie polisy ubezpieczeniowej dostępnej na Gorilo.pl przeanalizujemy, co znajduje się w ubezpieczeniu NNW działającym w Polsce.

Polisa NNW na podróż po Polsce – Singal Iduna „Go”

  • Ochrona od następstw nieszczęśliwych wypadków – (w tym: trwały uszczerbek na zdrowiu/inwalidztwo lub śmierć w wyniku wypadku) – do 50 000 zł
  • Koszty leczenia i assistance – (w tym: koszty wizyty lekarskiej i leczenia. Również transport do placówki medycznej, pokrycie kosztów wizyty bliskiej i transport zwłok).
  • Ubezpieczenie ochrony cywilnej – (w tym: pokrycie za szkody na osobie lub rzeczy. Również udział własny ubezpieczonego, szkody na rzeczach wynajętych) – do 120 000 zł
  • Ochrona bagażu podróżnego – (w tym: za kradzież z włamaniem z hotelu lub przechowalni. Oraz z zamkniętego: bagażnika, przyczepy czy łodzi) – 2 000 zł

Chcesz wiedzieć więcej na temat ochrony? Wejdź na Gorilo.pl i wybierz odpowiednie ubezpieczenie na podróż po Polsce.

Jak chroni OC w podróży po kraju?

Ubezpieczenie OC najczęściej obejmuje szkody wyrządzone przez nas (nieumyślnie!) na rzeczach lub osobach. Chcesz uniknąć nieprzyjemności i dodatkowych kosztów wynikających np. za zniszczenia w pokoju hotelowym podczas Twojej podróży po Polsce? Weź w podróż ubezpieczenie OC!

To bardzo ważna część ubezpieczenia. Mowa zwłaszcza do rodziców małych rozrabiaków. Powinni oni pamiętać o wykupieniu swoim pociechom właściwej polisy ubezpieczeniowej podczas np. ich odpoczynku na kolonii czy wakacjach.

Urlop, ferie lub wakacje na sportowo a ubezpieczenie po Polsce

Narty w Beskidach, trekking po Tatrach. Super. Jednak, aby ubezpieczenie zadziałało należy pamiętać o wskazaniu zwyżki na sport w rozszerzeniu ochrony. Dzięki temu, masz pewność, że ubezpieczenie działa nawet kiedy uprawiamy sport. Również za niewielką dopłatą można ubezpieczyć się od kosztów rehabilitacji. Taki dodatek może okazać się niezwykle pomocny np. w razie konieczności leczenia prywatnego i usług nierefundowanych przez NFZ.

Dodatkowo, gdybyś zapędził nieco poza Polską granicę (o to szczególnie łatwo np. w górach) możesz zabezpieczyć się wskazując w polisie zwyżkę na ochronę w strefie przygranicznej. Obejmuje ratownictwo i pomoc medyczną w pasie granicznym państw sąsiadujących z Polską (do 30 kilometrów od polskiej granicy). To bardzo istotne, bo np. za koszty ratownictwa medycznego w słowackich górach może przyjść nam słono zapłacić!

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie NNW na podróż po Polsce?

Wypadki zdarzają się często i wszędzie. Nie unikniemy tego, ale możemy się ubezpieczyć. Dlaczego? Bo warto. Razem z całą rodziną przykładowo robisz sobie rowerowe tournee wzdłuż wybrzeża Morza Bałtyckiego. Przykładowo zaliczasz wywrotkę i skręcasz kostkę. Co wtedy robisz? Idziesz do szpitala, gdzie otrzymasz pomoc. Jednak za zmarnowane wakacje, kostkę w gipsie i późniejszą rehabilitację nikt Ci nie zapłaci… chyba, że masz odpowiednie ubezpieczenie.

Zwłaszcza, że rzadko kiedy ktoś z nas ma wykupione ubezpieczenie na życie, stąd zakup ubezpieczenia NNW na wakacje czy podróż po Polsce jest świetnym pomysłem.

Wyjeżdżasz za granicę?

Czuj się bezpiecznie i porównaj oferty 29 ubezpieczeń podróżnych.