Ubezpieczenie na narty i deskę do Francji [poradnik]

Jak wybrać ubezpieczenie narciarskie do Francji? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej.
ubezpieczenie-narciarskie-do-francji

Każda polisa narciarska powinna być indywidualnie dopasowana nie tylko pod nasze możliwości finansowe, ale przede wszystkim pod to: jak zamierzamy spędzać wolny czas, czy zabieramy w podróż naszych bliskich, czy podróżujemy samochodem i etc. O kluczowych kwestiach przy zakupie ubezpieczenia narciarskiego do Francji – dowiesz się z tego artykułu!

Ile kosztuje leczenie narciarza we Francji?

Jak wskazuje MSZ koszt wizyty u lekarza specjalisty we Francji wynosi od 30 do 150 EUR, a sama doba w szpitalu we Francji to koszt w granicach 600 do 1500 EUR. Portal rp.pl* przywołuje historię narciarki, która doznała urazu kolana na stoku we Francji – gdzie za wizytę w ambulatorium, koszty aparatu ortopedycznego i transportu ambulansem do jej kraju na dalsze leczenia – wystawiono rachunek na ponad 14 000 zł. Podobnie na przestrogę może posłużyć historia Polki, która wpadła w szczelinę podczas wyjazdu na narty, a nie miała wykupionego ubezpieczenia. Za swój błąd, przyszło jej zapłacić łącznie 19 000 Euro (czyli ponad 82 000 zł) za koszty leczenia i akcję ratowniczą z własnej kieszeni**. Dlatego tak ważne jest, aby przed wyjazdem dobrze oszacować, które ubezpieczenie okaże się być najbardziej kompleksowe.

Rekomendujemy, aby suma ubezpieczenia kosztów leczenia do Francji na czas wyjazdu na narty wynosiła od 300 000 zł wzwyż.

Ubezpieczenie narciarskie do Francji – co powinno zawierać?

„Must-have” ubezpieczenia na narty w Alpy

Polisa z wysoką sumą kosztów leczenia wraz z pokryciem kosztów za akcję poszukiwawczą i ratownictwo, transport medyczny oraz rozszerzeniem polisy o uprawianie jazdy na nartach powinna zagwarantować nam ochronę w niemal każdej kryzysowej sytuacji na stoku.

Co powinno znaleźć się w ubezpieczeniu kosztów leczenia do Francji?

Dobre ubezpieczenie kosztów leczenia do Francji pokryje całość kosztów pobytu w szpitalu w tym kraju. Do tego należy uwzględnić oczywiście – koszty wizyt lekarskich i szpitalnych oraz koszty transportu medycznego. Dodatkowo w ubezpieczeniu KL znajdziemy informacje o usługach assistance: w tym pomoc tłumacza czy pomocy prawnej.

Wejdź na Gorilo.pl i dowiedz się dokładnie, co kryje się w Twoim ubezpieczeniu kosztów leczenia, przed wyjazdem we francuskie Alpy.

Ratownictwo medyczne we Francji

Kwoty, które przyjdzie Ci zapłacić za ratownictwo medyczne – w tym np. transport śmigłowcem za granicą – mogą naprawdę poważnie nadszarpnąć Twoją kieszeń. Dla przykładu ubezpieczyciel AXA na swojej stronie axaglobalhealthcare.com*** pokazuje, ile zapłacił za ewakuację i koszt transportu medycznego z Nicei do Paryża dla jednego ze swoich klientów. Było to łącznie 12 900 EUR (w przeliczeniu 55 869 zł). Płynie z tego morał – aby wcześniej w polisie zwrócić uwagę, czy i na ile, chroni nas ubezpieczenie na narty do Francji na wypadek konieczności skorzystania z usług ratownictwa medycznego w tym kraju.

Rekomendujemy, aby dla ratownictwa i poszukiwań na narty do Francji wybrać polisę z kwotą od 50 000 zł wzwyż.

Choroba a wyjazd na narty za granicę

Jeśli przed planowanym wyjazdem na narty do Francji leczyłeś lub leczyłaś się na chorobę przewlekłą – a teraz jedziesz na narty, nie zapomnij wskazać właściwe rozszerzenie w polisie. Ten punkt dotyczy zwłaszcza chorujących na choroby układu krążenia (np. nadciśnienie) czy zwyrodnienia. Trzeba mieć na uwadze, że przy dużym wysiłku fizycznym jak uprawianie narciarstwa – łatwo o zaostrzenie się objawów powyższych chorób.

Na Gorilo.pl wskazujemy w Kosztach leczenia, czy ubezpieczyciel przewidział ochronę na Choroby przewlekłe. Jeśli ta suma Cię nie satysfakcjonuje – zawsze możesz dokupić zwyżkę.

Czy warto ubezpieczyć sprzęt narciarski przed wyjazdem w Alpy?

Jeśli na swój zimowy urlop do Francji zabierasz ze sobą drogi sprzęt narciarski – warto przemyśleć wskazanie rozszerzenia ochrony na Sprzęt sportowy. Kiedy chroni ubezpieczenie sprzętu sportowego? Najczęściej zakres odpowiedzialności ubezpieczyciela obejmuje: działania niszczycielskich sił żywiołów, kradzieży z włamaniem i rozbojem, następstw nieszczęśliwych wypadków lub zachorowania czy uszkodzenia sprzętu wynikające z przeprowadzenia akcji ratowniczych.

Ubezpieczenie Ochrony Cywilnej w Alpy francuskie. Czy warto?

  • Twój synek podczas zabawy niszczy ekspres do kawy w hostelu, gdzie nocujecie?
  • Nieświadomie zalewasz mieszkanie Twojego gospodarza we Francji?
  • Przez trudne warunki na stoku, przez przypadek wpadasz na parkingu w czyjeś auto?

Przykładów można byłoby mnożyć – ale ubezpieczenie OC dotyczy właśnie takich życiowych sytuacji, gdzie w wyniku nieumyślnego spowodowania wypadku na osobie trzeciej lub jej własności – musisz ponieść prawne konsekwencje z tego tytułu.

Rekomendujemy, aby ubezpieczenie OC w polisie narciarskiej do Francji wynosiło od 200 000 złotych wzwyż.

A co jeśli zderzymy się na stoku z innym narciarzem?

Tutaj pomocne okaże się na pewno ubezpieczenie OC sportowe dla narciarstwa. Jest to wydzielona część z sumy ubezpieczenia ochrony cywilnej, która chroni nas na wypadek nieplanowanego zderzenia na stoku w Alpach. Aby dowiedzieć się, jakie OC sportowe przysługuje Ci w polisie, wejdź na Gorilo.pl, potem zaznacz w Sporcie – Narty lub snowboard.

EKUZ a ubezpieczenie narciarskie

Wielu turystów decyduje się zakupić przed wyjazdem EKUZ (czyli Elektroniczna Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego). Niestety, wielu z tych podróżnych nie wie, że EKUZ ubezpiecza na wyjazd – ale w ograniczonym stopniu. Przykładowo za akcje ratownicze i transport medyczny we Francji przyjdzie nam zapłacić z własnej kieszeni. Więcej o różnicach między EKUZ-em a ubezpieczeniem turystycznym pisaliśmy tutaj: Jakie są różnice między EKUZ a polisą ubezpieczeniową

Ile możesz wypić na stoku we Francji?

Limit na stoku dla narciarza na stoku we Francji określono na poniżej 0,5 promila alkoholu we krwi. Dodatkowo w Alpach często prowadzone są patrole i łatwo o grzywnę, a nawet odebranie skipassu czy wyproszenie z ośrodka narciarskiego. A co na wypadek zderzenia z innym narciarzem? Albo złamaniem sobie nogi na nartach po kilku grzanych piwkach? Otóż niedawno część ubezpieczycieli dodało w swoich regulaminach informacje dotyczącą ochrony pod wpływem alkoholu. Dzięki niej, ubezpieczyciel pokryje np. koszty leczenia, nawet jeśli podczas szusowania – będziesz po „kilku głębszych”. Wejdź na Gorilo.pl i sprawdź, co dla Twojego ubezpieczyciela znaczy Ochrona po spożyciu alkoholu.

Źródła:

  • *www.dziennikzachodni.pl/miala-wypadek-w-alpach-uratowali-ja-i-wystawili-fakture-19-tys-euro-gory-ubezpieczenia/ar/3586095
  • **www.rp.pl/Ubezpieczenia/301199941-Po-wypadku-na-stoku-za-granica-koszty-moga-byc-ogromne.html
  • ***www.axaglobalhealthcare.com/globalassets/world-of-wellbeing/global-access/cost-healthcare/evacuation-and-repatriation-costs.jpg
Wyjeżdżasz za granicę?

Czuj się bezpiecznie i porównaj oferty 29 ubezpieczeń podróżnych.