Ubezpieczenie podróżne dla ciężarnej

ciaza-mamo-wiemy-kto-ubezpieczy-cie-najlepiej

Anna, 27 lat, 30 tydzień ciąży, zawód: architekt. Okazuje się, że klient z Berlina pilnie potrzebuje korekty planu budynku. Aby dopiąć wszystko na ostatni guzik przy projekcie przed „dniem ostatecznym” Anna decyduje się na kilkudniowy pobyt za granicą…

Ubezpieczenie turystyczne dla kobiet w ciąży

Wejdź na Gorilo.pl, zaznacz opcję „Podróżuję w ciąży” i uzyskaj bez dodatkowej opłaty informację, jaką ochronę masz u każdego z ubezpieczycieli.

Czy w ciąży można latać samolotem? Czy można podróżować w ciąży?

Oczywiście, że można. Jednak są pewne warunki, które należy uwzględnić przed tą decyzją. Bez względu na środek lokomocji – lepiej zrezygnować z podróży, gdy Twoja ciąża jest zagrożona. 

Możemy za to pokusić się o 4 uniwersalne rady:  

1. Nie podróżuj w 1 i ostatnim trymestrze ciąży – po prostu. Są to uniwersalne rady lekarzy. Podczas lotu samolotem – w 1 trymestrze wzrasta ryzyko poronienia, a ostatnim ryzyko przedwczesnego porodu. Nic nie jest warte życia i zdrowia – Twojego i dziecka – pamiętaj. Długa podróż samochodem może być jeszcze gorsza w skutkach…

2. Uzgodnij podróż z lekarzem. Podróże są niewskazane np. w przypadku przodującego łożyska czy skracającej się szyjki macicy. 

3. W podróży samochodem pamiętaj o regularnych postojach i zapięciu pasów (w ciąży najbezpieczniej jest używać specjalnego adaptera do pasów dla ciężarnej). 

4. Zdobądź jak najwięcej informacji o najbliższych placówkach/szpitalach. O samym miejscu podróży – unikaj takich lokalizacji, w których pomoc sanitarna jest na niskim poziomie i gdzie łatwo o choroby żołądkowe…

5. Zabierz ze sobą kartę ciąży – to ważny dokument, który będzie przydatny podczas nieprzewidzianej wizyty u lekarza.

6. Jeżeli zamierzasz podróżować samolotem, pamiętaj, że wszystkie linie lotnicze mają swoje własne regulacje dotyczące podróży kobiet w ciąży. Większość linii lotniczych nie wpuszcza na pokład kobiet będących w ostatnich tygodniach ciąży – ze względu na ryzyko porodu przedwczesnego. Przed podróżą sprawdź, jakie regulacje obowiązują w samolotach linii lotniczej, którą zamierzasz podróżować.


Generali 

Ubezpieczyciel zapewnia opiekę dla kobiet przed 32. tygodniem ciąży do równowartości 2 000 Euro. W razie pogorszenia stanu zdrowia matki ubezpieczyciel zrefunduje 1 wizytę lekarską związaną z nagłym pogorszeniem stanu zdrowia (z wyłączeniem samego porodu i związanego z nim transportu do placówki medycznej) do kwoty 150 Euro.

Allianz  

U tego ubezpieczyciela jest podobnie powyżej – opieka dotyczy kobiet w ciąży do 32 tygodnia. Allianz zrefunduje maksymalnie 2 wizyty u lekarza. W razie przedwczesnego porodu, ubezpieczyciel pokryje niezbędne koszty leczenia do 10 000 tysięcy złotych. Ubezpieczyciel zrefunduje też część kosztów leczenia związanych z ciążą. 

AXA

Pełna opieka obejmuje ochronę dla kobiet w ciąży przed 32 tygodniem ciąży do wysokości sumy kosztów leczenia. Ubezpieczyciel zrefunduje koszty wizyty lekarskiej ciężarnej za granicą do 400 zł. Po 32 tygodniu ciąży ubezpieczyciel zrefunduje koszt wizyty lekarskiej do 400 złotych – ale za koszty porodu, badań i powikłań – będzie trzeba zapłacić z własnej kieszeni.

Signal Iduna 

Signal Iduna zaznacza, że zrefunduje koszty przedwczesnego porodu przed 32. tygodniem ciąży (do sumy kosztów leczenia). Podobnie jest ze stosunkiem do powikłań związanych z ciążą, które również będą finansowane w ramach polisy (o ile wcześniej nie występowały).

Ergo Ubezpieczenia Podróży

Ubezpieczyciel refunduje zarówno koszty pobytu w szpitalu, leczenia powikłań ciąży jak i porodu oraz opiekę nad noworodkiem – ale wszystko tylko do 32 tygodnia ciąży. Ergo nie ogranicza limitu wizyt lekarskich refundowanych w polisie turystycznej.

Proama

Ubezpieczyciel zapewnia opiekę dla kobiet przed 32. tygodniem ciąży. Proama zrefunduje koszty porodu. W wybranych polisach zostaną opłacone koszty wizyty i badań lekarskich za granicą.

TU Europa

Ubezpieczenie będzie ważne nie później niż do 32. tygodnia ciąży. TU Europa zobowiązuje się, że pokryje koszty opieki medycznej matki, jak i noworodka łącznie. Koszty przedwczesnego porodu będą refundowane do wysokości sumy ubezpieczenia kosztów leczenia. 

Czyli… który ubezpieczyciel jest najlepszy?

To pytanie jest problematyczne. Dużo jak widać zależy od Twojego dotychczasowego m.in. przebiegu i stopnia zaawansowania ciąży. Można się pokusić o stwierdzenie, że najbardziej korzystne warunki ubezpieczeniowe oferują kobietom w ciąży Signal Iduna, Generali i Ergo. 

Wyjeżdżasz za granicę?

Czuj się bezpiecznie i porównaj oferty 29 ubezpieczeń podróżnych.