Zderzenie na stoku. Kto pomoże?

zderzenie-na-stoku

Kolizja, stłuczka, ustalanie winy… te pojęcia zwykle kojarzą się z wypadkiem na drodze. Ale co z wypadkiem na stoku? I to za granicą?!

Odpowiedź być może Cię zaskoczy (lub wcale nie!), lecz na kolizje, wypadki i stłuczki – i na drodze, i na stoku – najlepszą receptą jest polisa zawierająca OC, czyli Odpowiedzialność Cywilną. Oczywiście inna będzie polisa dla kierowcy i dla narciarza, ale mechanizm działania ubezpieczenia OC jest analogiczny.

OC, czyli… O CO tyle hałasu?

Najłatwiej wyjaśnić to na przykładach. Z życia wziętych. Otóż jeśli Twój pies kogoś pogryzie, jeśli Twoje dziecko nieumyślnie zbije szybę w hotelu, w którym się zatrzymaliście, albo jeśli wpadniesz na kogoś na stoku, pędząc na nartach – I  tak dalej, i tak dalej… Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej chroni Cię, gdy Ty nieumyślnie wyrządzisz komuś krzywdę lub uszkodzisz jego własność (mienie). W takim przypadku  za szkody wyrządzone przez Ciebie zapłaci ubezpieczyciel.

Jazda po liczbach

Ok, skoro większość kierowców się zgodzi, że OC na drodze się przydaje, to… czemu prawie aż ¼ naszych rodaków zapomina o wykupieniu polisy turystycznej zawierającej ubezpieczenie OC? Żeby uświadomić Ci, jak wysoki może być koszt jazdy na nartach bez ubezpieczenia podróżnego z OC, przygotowaliśmy kilka potencjalnych scenariuszy. Gotowy na ostrą jazdę bez trzymanki?

Zderzenie na szczycie

Taka sytuacja: włączałeś się do ruchu na stoku i niechcący wpadłeś na Czecha o imieniu Pavel. Tobie, poza paroma siniakami, nic się nie stało. Niestety, nie można powiedzieć tego samego o Pavle. Choć nie stracił on przytomności, a w szoku nie przestawał się uśmiechać przez łzy, potrzebna była szybka akcja ratunkowa. Helikopter pogotowia zjawił się błyskawicznie. Szczęście w nieszczęściu – Pavel był w dobrych rękach. Okazało się, że to złamanie nogi z przemieszczeniem i konieczna jest natychmiastowa operacja. Kto za to wszystko zapłaci?

Wariant pierwszy – z happy endem

Z wykupionym ubezpieczeniem podróżnym, gdzie suma ubezpieczenia OC jest wysoka, możesz odetchnąć z ulgą. Jeśli coś złego się wydarzy i Ty wyrządzisz komuś krzywdę, za skutki niefortunnego zdarzenia zapłaci ubezpieczyciel. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu do wyjazdu i zainwestowaniu kilkudziesięciu złotych w polisę z rozszerzeniem o narciarstwo, która zawierała również ochronę OC podczas jego uprawiania, nie będziesz płacić za kosztowne leczenie kogoś, na kogo przypadkiem wpadłeś na nartach.

Bez ubezpieczenia może nie być szczęśliwego zakończenia

Niestety, jak pokazują statystyki, nie każdy narciarz pamięta o wykupieniu polisy przed wyjazdem. Co wtedy? Czy jesteś gotowy wypłacać się za to pechowe zdarzenie do końca życia, a przynajmniej przez kilka(naście) wypłat? Chyba nie chcesz być bohaterem tego pesymistycznego scenariusza?

Dlatego uchroń się przed skutkami nieprzewidzianych zdarzeń i zawsze przed wyjazdem na narty wykup ubezpieczenie podróżne z wysoką sumą ubezpieczenia ochrony cywilnej i kup polisę on-line na Gorilo.pl

Mierz wysoko (nie tylko na stoku)

Przy wyborze polisy turystycznej na narty warto kierować się wysokością poszczególnych kwot składających się na nią. W szczególności należy zwrócić uwagę na Koszty Leczenia, jak również wspomniane OC. W przypadku ubezpieczeń z reguły obowiązuje zasada – im droższa polisa, tym większą i lepszą ochronę zapewnia. Płacąc więcej za polisę, w razie wypadku otrzymasz zazwyczaj wyższą sumę ubezpieczenia. Kwota kilku lub kilkudziesięciu tysięcy euro lub złotych działa na wyobraźnię, prawda? Zwłaszcza, że –  jak się już domyślasz – koszty leczenia za granicą potrafią przyprawić o zawrót głowy.

Standardowe polisy podróżne nie zabezpieczają nas przed zdarzeniem związanym z uprawianiem sportu – dlatego przy wyborze ubezpieczenia należy dokupić stosowną zwyżkę. Na Gorilo.pl wystarczy wybrać dany sport (np. “narciarstwo”), a system zaprezentuje wszystkie polisy, które zawierają ubezpieczenie podczas jego uprawiania.

Pamiętaj: warto mieć ochronę OC podczas uprawiania narciarstwa lub snowboardu

Nawet ze zwyżką “narciarstwo”, nie każda polisa może zawierać OC. Gdy jednak po dodaniu “narciarstwa” znajdziemy już polisę zawierającą OC – musimy sprawdzić, czy zawiera ona również OC podczas uprawiania narciarstwa. Tak – ubezpieczyciele odróżniają dwa zupełnie inne OC! Pierwsze, to po prostu standardowe “OC”, a drugie to “OC podczas uprawiania sportu”, w tym przypadku narciarstwa lub snowboardu”

Pierwsze, standardowe “OC” ochroni nas w przypadku, gdy np. idąc ulicą potkniemy się i upadając, przewrócimy panią, która niesie wyjątkowo rzadką i cenną porcelanę… To OC pokryje koszty związane z uszkodzeniem ciała pani, jej odzieży i porcelany. Ale to OC nie działa podczas jazdy np. na nartach!

A OC podczas jazdy na nartach i snowboardzie jest szczególnie ważne, jeżeli chcemy się czuć komfortowo na stoku. Gorilo.pl jako jedyna wyszukiwarka ubezpieczeń pokazuje, która polisa będzie chroniła Cię od Odpowiedzialności Cywilnej również podczas uprawiania sportów. 

Nie wiesz, która polisa daje Ci ochronę OC również podczas nart lub snowboardu? Wejdź na Gorilo.pl, podaj kilka informacji na temat wyjazdu i otrzymaj pewną informacje o ochronie podczas Twoich zjazdów.  

Wyjeżdżasz za granicę?

Czuj się bezpiecznie i porównaj oferty 29 ubezpieczeń podróżnych.