9 atrakcyjnych i mało popularnych miejsc na narty w Europie

Europa jest bogata w wiele wspaniałych kurortów i stoków narciarskich. Wiele z nich jest obleganych w szczycie sezonu. Oto 9 mniej znanych celów podróży narciarskich w Europie.
malo-popularne-miejsca-na-narty-w-europie

Pomimo bezkresu tras i przestrzeni czasami narciarze pragną „wyskoczyć” z harmidru i przepychu wielkich molochów, aby odwiedzić te mniej przepełnione, a wciąż pozwalające cieszyć się z uprawianego sportu w spokoju ośrodki narciarskie w Europie.

1. Val d’Anniviers (Szwajcaria)

Dolina z tradycyjnymi wioskami, znanymi wielkimi górami i wieloma kilometrami tras narciarskich. Jest domem dla 5 ośrodków narciarskich, a poza doskonałymi warunkami narciarskimi ma do zaoferowania lodowcowe jaskinie do zwiedzania.

Jedziesz do Szwajcarii na narty i chcesz wiedzieć więcej? Zobacz:

Przed wyjazdem za granicę – do Włoch, Szwajcarii, Francji czy Austrii – nie zapominaj o ubezpieczeniu podróżnym z rozszerzeniem o narciarstwo. Kup ubezpieczenie on-line i szusuj bezpiecznie z ochroną od Gorilo.pl

2. Champoluc (Włochy)

Ciche, czarujące miejsce we Włoszech idealne dla średniozaawansowanych narciarzy. Jego bliskie położenie do regionów takich jak Gressoney-la-Trinite czy Alagna daje możliwość „odjechania” do znanych i lubianych ośrodków, jednak sprawia, że przytulne Champoluc jest często pomijane.

Jedziesz na narty do Włoch i chcesz wiedzieć więcej? Zobacz:

3. Warth-Schrocken (Austria)

Położone niedaleko przełęczy Arlberg, która to jest ikoną austriackiego narciarstwa. Wioska ta powstała aż w XI wieku i dopiero teraz daje się odkryć poszukującym turystom. Szczególnie tym, którzy doceniają prywatną przestrzeń na stoku i niższe ceny.

Jedziesz na narty do Austrii i chcesz wiedzieć więcej? Zobacz:

4. Sainte Foy (Francja)

Idealne miejsce dla tych, którzy chcą uciec od zgiełku i tłumów, szczególnie w głęboki puch. Kiedyś było to miejsce do odpoczynku dla strudzonych instruktorów, pragnących wyznaczać własne trasy w głębokim śniegu. Dzisiaj jest to spokojny ośrodek z trasami dla każdego.

Jedziesz na narty do Francji i chcesz wiedzieć więcej? Zobacz:

5. Hochkoenig (Austria)

Masyw górski ze szczytem o tej samej nazwie. Bogaty w wiele kilometrów tras dla tych potrafiących już kontrolować swoją prędkość na nartach. Znajdziemy tu też wiele chatek góralskich, takich rustykalnych, w których sprzedawane są lokalne produkty, ale też i wiele nowoczesnych.

6. Andermatt (Szwajcaria)

Małe szwajcarskie miasteczko, niestety trochę zaniedbane od lat 80-tych ubiegłego wieku. Niezbyt wielu narciarzy przyjeżdża do tego miejsce – ale ci, którzy to robią witani są przez wysoką na 2961 m. góre Gemsstock, która gwarantuje wspaniałe warunki. Dużo mówi się tu o ogromnej inwestycji – 1,8 miliarda dolarów, która ma wprowadzić to miasto w XXI wiek.

7. Pralognan-la-Vanoise (Francja)

Francuska gmina i miejscowość, zamieszkiwana przez 744 mieszkańców (dane z 2015r). Znajdziemy tu 26 kilometrów tras usytuowanych na ponad 1400 metrach n.p.m. 12 wyciągów wystarczy, aby dotrzeć w wypatrzone miejsce i cieszyć się stokiem. Oprócz tego możemy pozwiedzać to górskie miasto i pobliski lodowiec na przygotowanych trasach do Nordic Walkingu czy ski touringu.

8. Serfaus (Austria)

Tyrolskie miasteczko z niedocenianymi warunkami narciarskimi. Położone na słonecznej stronie góry oferuje aż 212 kilometrów tras. Dzięki podziemnej kolejce łączącej stacje narciarskie w Serfaus nie ma korków! Jeśli komuś jest mało wrażeń może skorzystać z oferty lokalnej kolejki tyrolskiej i przelecieć nad głowami narciarzy z prędkością 65 km/h!

9. Baqueira-Beret (Hiszpania)

Hiszpańskie, narciarskie El Dorado. Ta perła Pirenejów jest doceniana przez hiszpański narciarzy, włącznie z rodziną królewską, jednak reszta Europy dopiero odkrywa to miejsce. 35 wyciągów, 150 kilometrów tras i gwarantowany wspaniały śnieg poprzez wpływ Oceanu Atlantyckiego!

Wyjeżdżasz za granicę?

Czuj się bezpiecznie i porównaj oferty 29 ubezpieczeń podróżnych.