Tania i dobra polisa sportowa – co powinna mieć?

tania-i-dobra-polisa-sportowa

Wyścig na strusiu w Australii i bieg z żoną na plecach w Finlandii – tak, to dyscypliny sportowe. Ekstremalne może nie… ale na pewno wysokiego ryzyka! Myślę, że przyda Wam się wiedza, czy warto wykupić specjalną polisę, jeśli planujecie np. nurkowanie z delfinami w Dubaju czy nawet jazdę konną w Bieszczadach. Startujemy!

1. „Jadę z żoną na romantyczną podróż do Egiptu. Będziemy razem godzinami uprawiać… jazdę na wielbłądzie?”

Pamiętaj, aby upewnić się, że sport, który zamierzasz uprawiać znalazł się w Twojej polisie. Jeżeli będziesz po prostu spacerować to na pewno zostało to uwzględnione w standardowej polisie i nie musisz się martwić. Jednak już przy nurkowaniu, tak często uprawianym przez turystów – możliwie, że trzeba będzie dopłacić trochę pieniędzy. O tym, które sporty możesz uprawiać spokojnie na standardowej polisie dowiesz się z analizy: Wędkarstwo i jazda na wielbłądzie na standardowej polisie. Porównanie ubezpieczycieli 2019

2. Zadbaj o wysokość KL oraz usług dodatkowych – to Twój priorytet!

To bardzo ważny punkt zakupu polisy. Podczas wyboru zwróć uwagę na skróty: (NNW – ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków – gwarantowana wypłata pieniędzy w razie śmiertelnego wypadku lub trwałego uszkodzenia ciała, NNW nie obejmuje zwrotu kosztów leczenia, w tym rehabilitacji), (KL – jak sugeruje sama nazwa – gwarantuje zwrot kosztów leczenia, w tym pobyt w szpitalu, ewentualną rehabilitację, transport sanitarny czy zakup niezbędnych leków po wypadku), (OC – ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, przyda się gdy doprowadzimy do wypadku i będziemy zmuszeni pokrywać wszystkie koszty uszkodzenia czyjegoś ciała lub rzeczy).

3. Pewne odszkodowanie ≠ standardowa polisa. Bądź ostrożny, jeśli…

„Jedno piwo to nie alkohol” – to słowa Mariana Słowika, piwnego rekordzisty i globtrotera. Niestety – tak to nie działa. Przed wyborem polisy jednak należy uważnie zaznaczyć poszczególne opcje – m. in. dotyczące takich kwestii jak tego, czy cierpi się na chorobę przewlekłą, czy podczas wyjazdu będzie się pracować fizycznie czy właśnie np. planuje się pić wino w Toskanii… To będzie miało fundamentalny wpływ na przyznanie odszkodowania lub jego brak.

Wyjeżdżasz za granicę?

Czuj się bezpiecznie i porównaj oferty 29 ubezpieczeń podróżnych.